Strona główna / Lokalne / PKP chce zlikwidować wagony sypialne w nocnym pociągu do Warszawy

PKP chce zlikwidować wagony sypialne w nocnym pociągu do Warszawy

Prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz poinformował na swoim facebookowym profilu, że Zarząd Spółki PKP Intercity planuje likwidację nocnego pociągu TLK Uznam (Świnoujście – Warszawa) z wagonami sypialnymi i zastąpienie go pociągiem typu Pesa Dart, czyli bez takich wagonów, a jedynie z miejscami siedzącymi.

– Natychmiast wystosowałem pismo do prezesa Zarządu PKP Intercity z prośbą o odstąpienie od tych planów. Nie rozumiem, dlaczego PKP chce zlikwidować wagony sypialne z miejscami do leżenia, skoro są one tak oblegane przez pasażerów i bilety rozchodzą się błyskawicznie?! – zastanawia się prezydent nadmorskiego miasta.

Tymczasem PKP zamiast dołożyć choć jeszcze jeden taki wagon, to w ogóle chce je zlikwidować. To przecież jedyny nocny pociąg ze Świnoujścia do Warszawy, a nie każdy jest w stanie (chociażby ze względów zdrowotnych) jechać 9 godzin w pozycji siedzącej. Pisma w tej sprawie do prezesa Zarządu PKP Intercity mają wystosować również Świnoujska Organizacja Turystyczna w imieniu branży turystycznej i hotelarskiej oraz Północna Izba Gospodarcza.

– Na obecnym etapie konstruowania rozkładu jazdy na sezon 2018/2019 nie przewidujemy zmian w kursowaniu nocnego, obsługiwanego wagonami pociągu TLK Uznam. Przewidywane jest jego dalsze codzienne kursowanie do i z Świnoujścia – tłumaczy Agnieszka Serbeńska, Rzecznik Prasowy PKP Intercity.

Zobacz również

Pumptrack przy ul. Grunwaldzkiej już oświetlony 

Szybko zapadający zmrok utrudniał korzystanie z pumptrucka przy ulicy Grunwaldzkiej. Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich, …

Jeden komentarz

  1. Zamiast apelować do betonu proponuję napisać do Leo Express może zechcą obsługiwać tą trasę 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.