Strona główna / Lokalne / Budowa tunelu. Prezydent wyznaczył wykonawcy termin

Budowa tunelu. Prezydent wyznaczył wykonawcy termin

Prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz wezwał konsorcjum Astaldi S.p.A do podpisania umowy na budowę tunelu pod Świną w najbliższy piątek 3 sierpnia 2018 r. Jeżeli firma nie stawi się w tym terminie oraz nie wniesie wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy, będzie to przez Miasto potraktowane jako odmowa podpisania umowy, co z kolei skutkować będzie zatrzymaniem 10 mln wadium.

Pierwotnie data podpisania umowy wyznaczona była na 5 lipca 2018 r. Jednak włoskie konsorcjum Astaldi poprosiło najpierw o 2 tygodnie zwłoki, a później do końca lipca, zapewniając że do tego czasu otrzyma gwarancje bankowe jako zabezpieczenie należytego wykonania inwestycji.

Termin jednak upłynął, a firma nie przedłożyła wymaganych gwarancji, ani żadnych innych wyjaśnień. Stąd pismo prezydenta.

– Jeśli w najbliższy piątek Astaldi nie stawi się podpisać umowę i nie przedłoży gwarancji, wówczas  wadium w wysokości 10 mln złotych przejdzie na rzecz miasta, a my w przyszłym tygodniu zaprosimy do podpisania umowy konsorcjum, którego liderem jest firma Porr S.A – dodaje Zastępca Prezydenta Miasta Barbara Michalska.

Konsorcjum Astaldi w przetargu zaproponowało cenę 727 mln złotych. Natomiast konsorcjum Porr – 793 mln złotych.

BIK UM Świnoujście

Zobacz również

„Ryczałt jako forma opodatkowania po 1 stycznia 2022 roku” – szkolenie dla przedsiębiorców

Centrum Usługowo- Doradcze Euroregionu Pomerania w Świnoujściu zaprasza Państwa do udziału w kolejnym seminarium  online …

Jeden komentarz

  1. Wojna o fotel prezydenta miasta z toku. Tunel mają w nosie…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.