Strona główna / Lokalne / „Bezpiecznie nad morzem” z policjantami OPP ze Szczecina

„Bezpiecznie nad morzem” z policjantami OPP ze Szczecina

W ramach kampanii „Bezpiecznie nad morzem” policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Szczecinie odwiedzili uczestników jednej z kolonii w Świnoujściu. Działania OPP w Szczecinie wsparła świnoujska Komenda Miejska Policji oraz Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Świnoujściu.

Policjanci odwiedzili kolonistów z Rzeszowa i Lublina, zakwaterowanych w Szkole Podstawowej nr 1 przy ul. Witosa w Świnoujściu. Spotkanie składało się z 2 części. Podczas pierwszej uczestnicy kolonii spotkali się ze świnoujską policjantką oraz z przedstawicielką miejscowego Sanepidu. Głównym tematem spotkania było bezpieczeństwo podczas wakacji, w tym zasady bezpiecznego wypoczynku nad wodą. Druga część spotkania w całości poświęcona została zagadnieniu udzielania pierwszej pomocy i prowadzenia resuscytacji krążeniowo – oddechowej. Pokaz oraz ćwiczenia praktyczne na fantomach przeprowadzili policjanci – ratownicy medyczni pełniący służbę w Zespole Medycznym OPP w Szczecinie.

Chociaż piękna pogoda za oknem zachęcała do plażowania, dzieci, młodzież oraz opiekunowie kolonii byli bardzo zainteresowani tematem spotkania. Wykazali się także dużą wiedzą w zakresie zasad udzielania pierwszej pomocy i chętnie udzielali odpowiedzi na pytania zadawane przez prowadzących pokaz. Nie brakowało również chętnych do ćwiczeń. Zgodnie z założeniem projektu, każdy uczestnik spotkania otrzymał mini zestaw zawierający maseczkę do sztucznego oddychania wraz z instrukcją oraz jednorazowe rękawiczki.

Program „BEZPIECZNIE NAD MORZEM” realizowany jest od początku wakacji w miejscowościach wypoczynkowych na terenie powiatu gryfickiego, kamieńskiego, kołobrzeskiego, koszalińskiego, sławieńskiego oraz miasta Świnoujście, czyli wszędzie tam, gdzie w czasie wakacji służbę pełnią policjanci OPP w Szczecinie.

Głównym celem projektu jest edukacja w zakresie udzielania pierwszej pomocy oraz prowadzenia resuscytacji krążeniowo – oddechowej.
Dodatkowo w ramach kampanii „Bezpiecznie nad Morzem” policjanci przekazują rodzicom najmłodszych wczasowiczów tzw. niezgubki, czyli opaski na rękę dziecka z miejscem na wpisanie telefonu rodzica lub opiekuna.

asp. Alicja Bierbasz – Krawczyk

Zobacz również

Węzeł przesiadkowy jeszcze nie gotowy

Miał być gotowy w zeszłym roku. Wykonawca poprosił o przedłużenie terminu zakończenia budowy węzła przesiadkowego. …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.