Strona główna / Lokalne / Promenada wzdłuż ul. Uzdrowiskowej będzie dłuższa

Promenada wzdłuż ul. Uzdrowiskowej będzie dłuższa

Do 16 sierpnia zainteresowane firmy mają czas na składanie ofert w przetargu na rozbudowę głównej promenady w Świnoujściu. Inwestycja jest współfinansowana przez firmę Zdrojowa Inwest.

Miasto ogłosiło przetarg na budowę kolejnego odcinka promenady. Chodzi o fragment od ul. Bolesława Chrobrego do skrzyżowania z aleją Interferie. Nowa część promenady zostanie usytuowana po północnej stronie jezdni ul. Uzdrowiskowej. Jej wygląd ma być taki sam, jak odcinka znajdującego się pomiędzy ul. Powstańców Śląskich, a Bolesława Chrobrego.

Inwestycja ma charakter publiczno-prywatny. Połowę kosztów pokryje firma Zdrojowa Inwest, która jest właścicielem Baltic Park Molo oraz buduje kompleks apartamentowy przy ul. Zdrojowej.

Zadanie ma być wykonane jeszcze w tym roku. Wybrana firma będzie miała 90 dni na zbudowanie przedłużenia promenady.

Termin składania ofert w przetargu na budowę mija 16 sierpnia br. o godz. 12.

Źródło: UM Świnoujście

Zobacz również

Umowa podpisana. W czerwcu ruszają prace przy przebudowie ulicy Grunwaldzkiej

Prezydent Miasta Janusz Żmurkiewicz i Prezes Zakładu Wodociągów i Kanalizacji Małgorzata Bogdał podpisali dziś (czwartek …

2 komentarze

  1. miasto powinno miec to w dupie ,zdrojowa invest powinna sama zaplacic za ta czesc promenady to jej najbardziej zalezy na dostepie do jej apartamentow a nie mieszkancom miasta i tyle w temacie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.