Strona główna / Lokalne / Marynarze zapraszają na Święto Wojska Polskiego

Marynarze zapraszają na Święto Wojska Polskiego

Jak co roku w połowie sierpnia, żołnierze, pracownicy wojska, mieszkańcy i turyści Świnoujścia obchodzić będą święto Wojska Polskiego. W tym roku uroczystości o charakterze patriotycznym i kulturalnym odbędą się we wtorek oraz w środę (odpowiednio 14 i 15 sierpnia).

Święta wojskowe organizowane na terenie garnizonu Świnoujscie już na stałe wpisały się w kalendarz miejskich uroczystości. Są one istotnym elementem kultywowania chlubnych tradycji oręża polskiego, służą integracji wojska z lokalnym społeczeństwem oraz podkreślają ciągłość istnienia Sił Zbrojnych Państwa. W jednostkach 8. Flotylli Obrony Wybrzeża obchody święta WP rozpoczną się już we wtorek 14 sierpnia. Żołnierze i pracownicy wojska spotkają się na uroczystych zbiórkach, gdzie odczytane zostaną rozkazy okolicznościowe. Jak co roku zaplanowano też szereg uroczystości i pokazów dostępnych dla społeczeństwa. Zapraszamy Państwa do świętowania razem ze świnoujskimi marynarzami. Plan tegorocznych uroczystości i imprez przedstawiamy poniżej:

WTOREK, 14 SIERPNIA:

godz. 10:00 Msza święta w intencji Ojczyzny z udziałem pocztów sztandarowych, władz wojskowych i samorządowych, służb mundurowych, organizacji, związków i stowarzyszeń kombatanckich połączona z odsłonięciem tablicy pamiątkowej „Związku Inwalidów Wojennych RP”. Kościół Garnizonowy, ul. Piłsudskiego 43

godz. 11:30 Uroczysty Apel z okazji Święta Wojska Polskiego i 98. rocznicy Bitwy Warszawskiej przed pomnikiem „Bohaterom Walki o Niepodległość Rzeczpospolitej”, w tym m.in.: podniesienie flagi państwowej, odegranie hymnu państwowego oraz składanie kwiatów i wieńców. Bezpośrednio po urczystości będzie miał miejsce koncert w wykonaniu świnoujskiej Orkiestry Wojskowej. Plac Słowiański

godz. 14:00-18:00 Zwiedzanie okrętów 8. FOW, Wybrzeże Władysława IV (na wysokości Placu Rybaka)

ŚRODA, 15 SIERPNIA:

godz. 10:00-12:00 i 13:00-18:00 Zwiedzanie okrętów 8. FOW oraz pokaz statyczny wojskowego sprzętu specjalistycznego, Wybrzeże Władysława IV (na wysokości Placu Rybaka)
godz. 16:00 koncert promenadowy świnoujskiej Orkiestry Wojskowej, Promenada Miejska

rzecznik prasowy 8. FOW
kmdr ppor. Jacek Kwiatkowski

Zobacz również

Schronisko dla zwierząt zaprasza na dzień otwarty. Zabierz grabie

Każdy kto chce pomóc posprzątać schronisko dla zwierząt, popielić, albo pograbić liście, może przyjść i …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.