Strona główna / Lokalne / Policjant „na wolnym” zatrzymał dwóch poszukiwanych mężczyzn

Policjant „na wolnym” zatrzymał dwóch poszukiwanych mężczyzn

Po raz kolejny policjant Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu udowodnił, że policjantem, zgodnie z Rotą Ślubowania jest się nie tylko na służbie, ale również poza nią. Dzielnicowy wykazując się ogromną czujnością, będąc w czasie wolnym od służby wskazał dwóch poszukiwanych mężczyzn, którzy zostali zatrzymani przez patrol policji.

Do zdarzenia doszło w dniu 9 sierpnia 2018 roku w Świnoujściu, gdzie będący w czasie wolnym od służby dzielnicowy KMP w Świnoujściu wskazał pełniącym służbę funkcjonariuszom policji idącego ulicą poszukiwanego mężczyznę. Dzielnicowy znał mężczyznę z widzenia i wiedział, że uchyla się on przed wymiarem sprawiedliwości, dlatego szedł za nim, a w międzyczasie zadzwonił na policję, aby udzielono mu wsparcia przy zatrzymaniu.

Kiedy wskazany poszukiwany zobaczył radiowóz, to zaczął uciekać, ale został zatrzymany. Okazało się, że oprócz tego, że mężczyzna jest poszukiwany, to dodatkowo przy sobie miał woreczek strunowy z zawartością haszyszu. Na tym rola czujnego dzielnicowego nie zakończyła się, gdyż idąc za pierwszym poszukiwanym rozpoznał w mężczyźnie stojącym na ulicy kolejnego poszukiwanego.

Po zatrzymaniu pierwszego poszukiwanego, dzielnicowy razem z interweniującym patrolem udali się w penetrację terenu i zauważyli, jak mężczyzna na widok policjantów chowa się w jednej z kamienic. Okazało się, że czujne oko dzielnicowego nie zawiodło i tym razem, a mężczyzna, który znajdował się w klatce schodowej kamienicy okazał się poszukiwany. Jednocześnie, jak w przypadku pierwszego zatrzymanego, również i drugi posiadał przy sobie środki psychoaktywne w postaci marihuany i amfetaminy, które w większej ilości posiadał także w swoim mieszkaniu. Obaj mężczyźni za posiadanie środków prawem zabronionych staną przed Sądem.

Zobacz również

GAZ-SYSTEM zakończył budowę gazociągu Baltic Pipe

GAZ-SYSTEM zakończył budowę Baltic Pipe – najważniejszego projektu energetycznego realizowanego w ramach rządowej strategii dywersyfikacji …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.