Strona główna / Lokalne / Fenomenalni dudziarze! Parada mieszkańców miasta i żeglarzy przeszła ulicami [ZDJĘCIA]

Fenomenalni dudziarze! Parada mieszkańców miasta i żeglarzy przeszła ulicami [ZDJĘCIA]

Z okazji 10-lecia Sail Świnoujście zorganizowano wyjątkową paradę, która poprowadził zespół dudziarzy Pipes&Drums z Częstochowy.  W paradzie wzięli udział członkowie załóg żaglowców i uczestnicy 10. Sail Świnoujście. Zwieńczeniem przemarszu był koncert dudziarzy na Placu Wolności oraz urodzinowy tort dla uczestników.

– To piękny jubileusz. 10 lat temu rozpoczęliśmy Sail Świnoujście i bardzo cieszę się, że dziś na pięknym placu Wolności, przy pięknej pogodzie, jesteśmy z wami. Zapraszam Państwa na Wybrzeże Władysława IV, gdzie będzie możliwość podziwiania pięknych żaglowców, a nawet możliwość popłynięcia w rejs – mówił prezydent Janusz Żmurkiewicz.

– Tort był ogromny i wystarczyło go na 650 porcji. Chciałbym serdecznie zaprosić wszystkich mieszkańców do uczestnictwa w morskiej imprezie, która od 10 lat gości w naszym mieście – zachęca Paweł Sujka, zastępca prezydenta miasta.

W dniach 17-19 sierpnia 2018 r. przy Wybrzeżu Władysława IV zacumują piękne żaglowce,  nabrzeże zamieni się w tętniący życiem jarmark, a całości wydarzenia towarzyszyć będą dźwięki szantowych koncertów. Wszystko to za sprawą 10. edycji Sail Świnoujście oraz 34. Pływającego Festiwalu Piosenki Morskiej Wiatrak.

W ramach wydarzenia odbędzie się także Splash of Colors – Święto Kolorów Holi (piątek 17.08 o godz. 15.00 w Porcie Jachtowym), a w weekend (18-19.08) będzie można odwiedzić Morskie Centrum Nauki im. prof. Jerzego Stelmacha. Tegoroczna strefa gastronomiczna zostanie wzbogacona o food trucki i różne kuchnie świata.

Po więcej informacji, ciekawostek i aktualności zapraszamy na Facebook Sail Świnoujście oraz na www.sail-swinoujscie.pl.

Zobacz również

W drodze do portu w Szczecinie statek osiadł na mieliźnie

Załoga jednostki pływającej SG-214 z Pomorskiego Dywizjonu Straży Granicznej interweniowała 12 stycznia na Zalewie Szczecińskim. …

Jeden komentarz

  1. dudziarze już byli tak jak i piekna parada parę lat temu z okazji Dni Twierdzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.