Strona główna / Hobby / Naucz się prawidłowo chodzić z kijkami w Świnoujściu
Foto: Robert Ignaciuk

Naucz się prawidłowo chodzić z kijkami w Świnoujściu

 W województwie zachodnio-pomorskim, zajęcia odbywają się w 7 miejscowościach. W Barlinku, Czaplinku, Kołobrzegu, Koszalinie, Szczecinie i Świnoujściu we wtorki o godzinie 17.00, natomiast w Bornem Sulinowie w czwartki o godzinie 18.00.

Akademia Zdrowia Sanatander Consumr Banku oraz Polska Federacja Nordic Walking, zachęcają Polaków do aktywnego wypoczynku. Dlatego każdy może wziąć udział w bezpłatnych zajęciach nordic walking w całej Polsce.  Treningi w ramach Nordic Walking na Receptę odbywają się w całej Polsce do 27 listopada. Trenerzy prowadzą godzinne ćwiczenia poprzedzone rozgrzewką na świeżym powietrzu w  każdy wtorek o godzinie 17:00 lub czwartek o godzinie 18.00.

Zajęcia w ramach Akademii Zdrowia Santandera to idealna okazja, aby rozpocząć swoją przygodę z kijkami. Uczestnicy podczas spotkań poznają prawidłową technikę marszu oraz dowiedzą się, jak należy dobierać sprzęt i ubiór do ćwiczeń. Wykwalifikowani instruktorzy wskażą i skorygują najczęściej popełniane błędy. Dzięki odpowiedniej metodzie nauczania techniki marszu zajęcia można dostosować do stopnia koordynacji i wydolności podopiecznych.

Szacuje się, że w Polsce nordic walking uprawia ponad 3 mln osób, a z roku na rok przybywa amatorów tej dyscypliny. Choć jest to sport idealny do uprawiania indywidualnie, osoby spacerujące z kijami często widzimy w parach lub większych grupach. Tych, którzy szukają towarzystwa lub dopiero chcą rozpocząć przygodę z tą formą aktywności, przyciągają też zorganizowane zajęcia ‑ w tym Akademia Zdrowia Santander Consumer Banku.

Miejsca zajęć w województwie zachodnio-pomorskim:

  • Barlinek – Plac Rekreacyjny (wtorek godz. 17.00)
  • Borne Sulinowo – Centrum Kultury i Rekreacji (czwartek godz.18.00)
  • Czaplinek – Wałecka 49 (wtorek godz. 17.00)
  • Kołobrzeg – Doris Spa, ul. Kasprowicza 22 (wtorek godz. 17.00)
  • Koszalin – Plaża Miejska – Wodna Dolina, ul. Sybiraków (wtorek godz. 17.00)
  • Szczecin – polana Miodowa, ul. Miodowa (wtorek godz. 17.00)
  • Świnoujście – Park Zdrojowy skrzyżowanie, ul. Chrobrego i ul. Sienkiewicza (wtorek godz. 17.00)

 

Akademia Zdrowia Santander Consumer Banku to ogólnopolska akcja, której kluczowym celem jest propagowanie wśród społeczeństwa ruchu i zdrowego trybu życia. Jej ambasadorami są Justyna Kowalczyk, biegaczka narciarska, mistrzyni i multimedalistka olimpijska oraz para aktorów Tamara ArciuchBartłomiej Kasprzykowski. W ramach Akademii Zdrowia Santander Consumer Banku trwa cykl bezpłatnych i ogólnodostępnych treningów nordic walking.

Zobacz również

Grupa Morska: 2000 zł nagrody w konkursie choinkowym dla szkół

„Niedawno skierowaliśmy do Prezydenta wniosek o organizację konkursu dla dzieci, który polegałby na utworzeniu kompozycji …

3 komentarze

  1. Czy można w każdej chwili dołączyć ?

  2. Mam pytanie czy żeby chodzić z kijkami trzeba mieć koniecznie buty sportowe czy nie ma to znaczenia, jakie się nosi obuwie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.