Strona główna / Hobby / Naucz się prawidłowo chodzić z kijkami w Świnoujściu
Foto: Robert Ignaciuk

Naucz się prawidłowo chodzić z kijkami w Świnoujściu

 W województwie zachodnio-pomorskim, zajęcia odbywają się w 7 miejscowościach. W Barlinku, Czaplinku, Kołobrzegu, Koszalinie, Szczecinie i Świnoujściu we wtorki o godzinie 17.00, natomiast w Bornem Sulinowie w czwartki o godzinie 18.00.

Akademia Zdrowia Sanatander Consumr Banku oraz Polska Federacja Nordic Walking, zachęcają Polaków do aktywnego wypoczynku. Dlatego każdy może wziąć udział w bezpłatnych zajęciach nordic walking w całej Polsce.  Treningi w ramach Nordic Walking na Receptę odbywają się w całej Polsce do 27 listopada. Trenerzy prowadzą godzinne ćwiczenia poprzedzone rozgrzewką na świeżym powietrzu w  każdy wtorek o godzinie 17:00 lub czwartek o godzinie 18.00.

Zajęcia w ramach Akademii Zdrowia Santandera to idealna okazja, aby rozpocząć swoją przygodę z kijkami. Uczestnicy podczas spotkań poznają prawidłową technikę marszu oraz dowiedzą się, jak należy dobierać sprzęt i ubiór do ćwiczeń. Wykwalifikowani instruktorzy wskażą i skorygują najczęściej popełniane błędy. Dzięki odpowiedniej metodzie nauczania techniki marszu zajęcia można dostosować do stopnia koordynacji i wydolności podopiecznych.

Szacuje się, że w Polsce nordic walking uprawia ponad 3 mln osób, a z roku na rok przybywa amatorów tej dyscypliny. Choć jest to sport idealny do uprawiania indywidualnie, osoby spacerujące z kijami często widzimy w parach lub większych grupach. Tych, którzy szukają towarzystwa lub dopiero chcą rozpocząć przygodę z tą formą aktywności, przyciągają też zorganizowane zajęcia ‑ w tym Akademia Zdrowia Santander Consumer Banku.

Miejsca zajęć w województwie zachodnio-pomorskim:

  • Barlinek – Plac Rekreacyjny (wtorek godz. 17.00)
  • Borne Sulinowo – Centrum Kultury i Rekreacji (czwartek godz.18.00)
  • Czaplinek – Wałecka 49 (wtorek godz. 17.00)
  • Kołobrzeg – Doris Spa, ul. Kasprowicza 22 (wtorek godz. 17.00)
  • Koszalin – Plaża Miejska – Wodna Dolina, ul. Sybiraków (wtorek godz. 17.00)
  • Szczecin – polana Miodowa, ul. Miodowa (wtorek godz. 17.00)
  • Świnoujście – Park Zdrojowy skrzyżowanie, ul. Chrobrego i ul. Sienkiewicza (wtorek godz. 17.00)

 

Akademia Zdrowia Santander Consumer Banku to ogólnopolska akcja, której kluczowym celem jest propagowanie wśród społeczeństwa ruchu i zdrowego trybu życia. Jej ambasadorami są Justyna Kowalczyk, biegaczka narciarska, mistrzyni i multimedalistka olimpijska oraz para aktorów Tamara ArciuchBartłomiej Kasprzykowski. W ramach Akademii Zdrowia Santander Consumer Banku trwa cykl bezpłatnych i ogólnodostępnych treningów nordic walking.

Zobacz również

Uwaga kierowcy. Od poniedziałku zamknięta Trentowskiego

W związku z kolejnymi pracami w ramach przebudowy od poniedziałku 30 listopada 2020 r. ulica …

3 komentarze

  1. Czy można w każdej chwili dołączyć ?

  2. Mam pytanie czy żeby chodzić z kijkami trzeba mieć koniecznie buty sportowe czy nie ma to znaczenia, jakie się nosi obuwie?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.