Strona główna / Lokalne / Bił własną żonę i zakatował kota

Bił własną żonę i zakatował kota

Prokurator Rejonowy w Świnoujściu skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie podejrzanemu o znęcanie się nad żoną i zamordował kota.

Z ustaleń dochodzenia wynika, że podejrzany znajdując się pod wpływem alkoholu wszczynał awantury, podczas których zachowywał się agresywnie, groził pokrzywdzonej pozbawieniem życia i wyzywał ją obelżywymi słowami .

– W dniu 23 stycznia 2018 r. uderzył żonę pięścią w twarz i kopnął w nogę na skutek, czego pokrzywdzona doznała obrażeń w postaci podbiegnięcia krwawego lewej powieki, podbiegnięć krwawych na ramionach, podudziu prawym, stłuczenia ramienia i barku lewego oraz zasinienia prawej nogi, które wywołały rozstrój zdrowia pokrzywdzonej na okres do 7 dni – informuje prokurator Małgorzata Wojciechowicz.

W toku dochodzenia ustalono również, że mężczyzna przez dwa miesiące znęcał się na kotem zadając mu dotkliwe cierpienia fizyczne, które skutkowały śmiercią zwierzęcia.

Podejrzany nie przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów. Mężczyzna w przeszłości był karany sądownie za prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu. Ustalono, że w czasie czynu był poczytalny.

– Za popełnienie czynu z art. 207 § 1 § 1 kk podejrzanemu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Przestępstwo z art. 35 ust. 1 i 35 ust. 1 a ustawy o ochronie zwierząt zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności – – informuje prokurator Małgorzata Wojciechowicz.

Zobacz również

PKW podała frekwencję wyborczą w Świnoujściu z godz. 12.00

Państwowa Komisja Wyborcza podała frekwencję wyborczą w II turze wyborów. W Świnoujściu uprawnionych do głosowania …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.