Strona główna / Lokalne / Nie będzie łatwo. Iskra Golczewo – Flota 0-0

Nie będzie łatwo. Iskra Golczewo – Flota 0-0

Szkoda straconych 2 punktów, ale mecz mógł się podobać znawcom taktyki. Miłośnikom technicznych fajerwerków na pewno mniej, ale ogólnie poziom na klasę okręgową był dobry. Tyle tylko, że zabrakło bramek. A dlaczego? Bo obie drużyny grały uważnie w defensywie, było dużo niecelnych podań i niemrawość w ataku z obu stron, ale z wykonania założeń taktycznych obaj trenerzy byli zadowoleni.

W naszym przypadku ważne jest też to, że zagraliśmy na zero z tyłu. Oczywiście ktoś może powiedzieć, że woli 4 z tyłu przy 6 z przodu niż zera po obu stronach i oczywiście będzie mieć rację, ale pamiętajmy, że przeciwnik też wyciąga wnioski z wcześniejszych lekcji.

Sytuacji bramkowych nie było wiele, chociaż już w 1 minucie Kondraciuk trafił do bramki, tyle że był spalony. Po raz pierwszy puls podniosła sytuacja z 27 minuty, kiedy Niewiada sfaulował na granicy pola karnego Prawuckiego, ale naprawił swój błąd muskając piłkę głową ponad poprzeczkę po rzucie wolnym bitym przez Oleniuka. Ukraiński zawodnik w 29 minucie trafił w boczną siatkę, ale strzał jego był tak lekki, że prawdopodobnie i tak nie sprawiłby kłopotu Bochenowi. Z kolei w 44 po bitym przez niego rzucie rożnym Łazarz strzelił minimalnie nad poprzeczkę.

W drugiej części przewagę miała już Flota. W 53 uderzenie Kondraciuka z narożnika pola karnego Kowalski obronił na raty. Później po rzutach rożnych Skwary Mosiądz uderzył zbyt lekko, a po powtórce Niewiada głową minimalnie nie trafił. W czasie doliczonym były jeszcze 3 okazje, niestety wszystkie nieskuteczne.

W ostatniej minucie czerwoną kartką ukarany został Michał Stasiak, za niewłaściwe odezwanie się do sędziego liniowego. Aczkolwiek nie zapiera się samego faktu niewłaściwego słownictwa, to jednak kategorycznie zaprzecza użycia wulgaryzmu. Pytanie też, czy rzeczywiście było to zachowanie na czerwoną kartkę, bez poprzedzenia żółtą?

Źródło: Waldemar Mroczek, MKS Flota Świnoujście

Zobacz również

„Ryczałt jako forma opodatkowania po 1 stycznia 2022 roku” – szkolenie dla przedsiębiorców

Centrum Usługowo- Doradcze Euroregionu Pomerania w Świnoujściu zaprasza Państwa do udziału w kolejnym seminarium  online …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.