Strona główna / Lokalne / Na konto miasta wpłynęło wadium od Astaldi

Na konto miasta wpłynęło wadium od Astaldi

10 mln zł wadium, jakie przystępując do przetargu wpłaciło konsorcjum włoskich firm Astaldi S.p.A. – Ghella S.p.A. właśnie wpłynęło na konto Miasta Świnoujście. Wadium przepadło Włochom po tym, jak zrezygnowali z podpisania umowy na zaprojektowanie i zbudowanie tunelu pod Świną. 

Zgodnie z przepisami Prawa Zamówień Publicznych w takim przypadku wadium przepada firmie, która została wybrana jako zwycięzca przetargu na rzecz zamawiającego, a w tym przypadku jest to Miasto Świnoujście.

Przypomnijmy, że oferta włoskiego konsorcjum została przez Komisję Przetargową uznana za najkorzystniejszą dla zamawiającego. Do podpisania kontraktu miało dojść najpierw na początku lipca, a następnie Włosi dwukrotnie prosili o przełożenie terminu. Ostatecznie w dniu 3 sierpnia firma Astaldi (lider konsorcjum) poinformowała, że odstępuje od podpisania umowy.

W związku z tym dokonana została ponowna ocena ofert (z pominięciem oferty Astaldi) i obecnie uznano za najkorzystniejszą tę, którą złożyło konsorcjum: Porr S.A. (lider) wraz z Porr Bau GmbH, Gülermak Agir Sanayi Insaat ve Taahhut i Energopolem Szczecin. Trwają ustalenia dotyczące wyznaczenia terminu podpisania umowy i kompletowanie niezbędnych dokumentów.

Zobacz również

Niemcy umieściły Polskę na liście krajów wysokiego ryzyka. Co to oznacza?

Instytut Roberta Kocha ogłosił, że od niedzieli Polska będzie uznawana przez Niemcy za obszar wysokiego …

Jeden komentarz

  1. Wyremontować za te kasę karsibora numer 4

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.