Strona główna / Lokalne / Na konto miasta wpłynęło wadium od Astaldi

Na konto miasta wpłynęło wadium od Astaldi

10 mln zł wadium, jakie przystępując do przetargu wpłaciło konsorcjum włoskich firm Astaldi S.p.A. – Ghella S.p.A. właśnie wpłynęło na konto Miasta Świnoujście. Wadium przepadło Włochom po tym, jak zrezygnowali z podpisania umowy na zaprojektowanie i zbudowanie tunelu pod Świną. 

Zgodnie z przepisami Prawa Zamówień Publicznych w takim przypadku wadium przepada firmie, która została wybrana jako zwycięzca przetargu na rzecz zamawiającego, a w tym przypadku jest to Miasto Świnoujście.

Przypomnijmy, że oferta włoskiego konsorcjum została przez Komisję Przetargową uznana za najkorzystniejszą dla zamawiającego. Do podpisania kontraktu miało dojść najpierw na początku lipca, a następnie Włosi dwukrotnie prosili o przełożenie terminu. Ostatecznie w dniu 3 sierpnia firma Astaldi (lider konsorcjum) poinformowała, że odstępuje od podpisania umowy.

W związku z tym dokonana została ponowna ocena ofert (z pominięciem oferty Astaldi) i obecnie uznano za najkorzystniejszą tę, którą złożyło konsorcjum: Porr S.A. (lider) wraz z Porr Bau GmbH, Gülermak Agir Sanayi Insaat ve Taahhut i Energopolem Szczecin. Trwają ustalenia dotyczące wyznaczenia terminu podpisania umowy i kompletowanie niezbędnych dokumentów.

Zobacz również

Umowa podpisana. W czerwcu ruszają prace przy przebudowie ulicy Grunwaldzkiej

Prezydent Miasta Janusz Żmurkiewicz i Prezes Zakładu Wodociągów i Kanalizacji Małgorzata Bogdał podpisali dziś (czwartek …

Jeden komentarz

  1. Wyremontować za te kasę karsibora numer 4

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.