Strona główna / Lokalne / Prezydent Janusz Żmurkiewicz: „Podpisanie umowy na tunel najpóźniej na początku września”

Prezydent Janusz Żmurkiewicz: „Podpisanie umowy na tunel najpóźniej na początku września”

„Najpóźniej na początku września dojdzie do podpisania umowy pomiędzy miastem i konsorcjum z firmą PORR na czele, na projekt i budowę tunelu pod Świną” – poinformował Prezydent Miasta Janusz Żmurkiewicz na konferencji prasowej, która odbyła się 13 sierpnia w Urzędzie Miasta Świnoujście.

Prezydent odniósł się do tematu budowy tunelu korzystając z obecności mediów, choć temat przewodni konferencji prasowej był zupełnie inny.

Informację tę podał mając na uwadze szczególne zainteresowanie jakie towarzyszy, tej najważniejszej w historii miasta inwestycji.

„Po spotkaniach i kontaktach, jakie mięliśmy z przedstawicielami konsorcjum z firmą PORR S.A. wiemy, że chce ona realizować kontrakt i teraz czekamy na to, by wykonawca zebrał i dostarczył niezbędne dokumenty. Tym najważniejszym jest dokument potwierdzający Gwarancję Należytego Wykonania. Kiedy będziemy mieli już te wszystkie dokumenty ustalimy dokładną datę podpisania umowy. Termin ten skonsultuję też z Premierem Mateuszem Morawieckim, który niezmiennie jest zainteresowany naszą inwestycją i sądzę, że będzie chciał być obecny podczas podpisania umowy.”

 

Zobacz również

Meteorolog IMGW: Święta raczej po wodzie

Świąteczny tydzień zapowiada się z dodatnimi temperaturami i raczej bez śniegu, a za to z …

3 komentarze

  1. ╳̶̲̅╳̶̲̅╳̶̲̅╳̶̲̅╳̶̲̅

    Wstydu oszczędź…

  2. i tak do wyborów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.