Strona główna / Lokalne / Przy ulicy Bydgoskiej. Nowe przedszkole wyszło już z ziemi

Przy ulicy Bydgoskiej. Nowe przedszkole wyszło już z ziemi

Wykonawca nowego miejskiego przedszkola chce jak najszybciej postawić obiekt w stanie surowym, aby potem – bez względu już na pogodę – móc kontynuować prace wewnątrz obiektu. Przypomnijmy, że placówka będzie mogła przyjąć 200 dzieci. W tym roku wszystkie dzieci zostały przyjęte do żłobków i przedszkoli. – Ale myślimy o przyszłości – mówi prezydent miasta Janusz Żmurkiewicz. – Wiele mam chce jak najszybciej wrócić do pracy. Pewność, że dziecko zostanie przyjęte do przedszkola na pewno im w tym pomoże.

Główny budynek przedszkola jest już niemal cały gotowy. W tej chwili wylany jest strop. Obok powstaje część administracyjna, która będzie miała dwie kondygnacje. Dolna już także została wybudowana i rozpoczęła się budowa piętra.

– Do końca roku chcemy mieć wykonany stan surowy, zamknięty i zająć się pracami wykończeniowymi oraz wyposażeniem obiektu – mówi kierownik budowy Robert Dragun.

W centralnej części przedszkola powstanie duża sala zabaw z przeszklonym świetlikiem, który zapewni dużo światła niezależnie od pory roku.

– To będzie wyglądało  niemal jak plac zabaw na dworze, ale dzięki temu, że znajdzie się w środku będzie służył w każdą pogodą – mówi Robert  Dragun.

Jednocześnie firma Mirbud, która buduje obiekt, ma za zadanie zbudowanie nowej ulicy Bydgoskiej. Dotychczas była to jedynie droga gruntowa. Teraz ma zyskać nową nawierzchnię, będzie wyposażona w infrastrukturę: kanalizację deszczową, oświetlenie, chodniki, ścieżkę rowerową. Ponad 600-metrowa droga będzie służyła nie tylko dojazdowi do przedszkola, ale także do Zakładu Opieki Długoterminowej, który powstanie w jego sąsiedztwie.

– Dotychczas skupialiśmy się na budowie samego przedszkola, ale właśnie rozpoczynamy prace przy budowie drogi. Stąd teren budowy zaczyna się już od skrzyżowania z ulicą Olsztyńską – wyjaśnia Robert  Dragun.

Koszt budowy przedszkola to 19,9 mln zł. Inwestycja jest współfinansowana środkami z Programu Współpracy Interreg V A Meklemburgia-Pomorze Przednie / Brandenburgia / – Polska w ramach celu „Europejska Współpraca Terytorialna“ Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

UM Świnoujście

 

Zobacz również

Chcą wykupić swoje mieszkania komunalne. Dziś nie mogą

Lokatorzy mieszkań komunalnych ze Świnoujścia chcieliby wykupić swoje lokale od gminy. Na przeszkodzie stoi im …

3 komentarze

  1. no to dzieci Ukraińców których jest tu coraz więcej, będą miały nowe przedszkole

  2. oby w przyszłości przedłużyli drogę do przyszłej Zamkowej a nie do domu opieki

  3. 㞢 㐃 㐅 ㄠ ᘝ 〄

    To jeszcze napiszcie ile ludzkich kości też wyszło tam z ziemi, bo w tym miejscu był obóz jeniecki “Wald Hügel Lager”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.