Strona główna / Lokalne / Przy ulicy Bydgoskiej. Nowe przedszkole wyszło już z ziemi

Przy ulicy Bydgoskiej. Nowe przedszkole wyszło już z ziemi

Wykonawca nowego miejskiego przedszkola chce jak najszybciej postawić obiekt w stanie surowym, aby potem – bez względu już na pogodę – móc kontynuować prace wewnątrz obiektu. Przypomnijmy, że placówka będzie mogła przyjąć 200 dzieci. W tym roku wszystkie dzieci zostały przyjęte do żłobków i przedszkoli. – Ale myślimy o przyszłości – mówi prezydent miasta Janusz Żmurkiewicz. – Wiele mam chce jak najszybciej wrócić do pracy. Pewność, że dziecko zostanie przyjęte do przedszkola na pewno im w tym pomoże.

Główny budynek przedszkola jest już niemal cały gotowy. W tej chwili wylany jest strop. Obok powstaje część administracyjna, która będzie miała dwie kondygnacje. Dolna już także została wybudowana i rozpoczęła się budowa piętra.

– Do końca roku chcemy mieć wykonany stan surowy, zamknięty i zająć się pracami wykończeniowymi oraz wyposażeniem obiektu – mówi kierownik budowy Robert Dragun.

W centralnej części przedszkola powstanie duża sala zabaw z przeszklonym świetlikiem, który zapewni dużo światła niezależnie od pory roku.

– To będzie wyglądało  niemal jak plac zabaw na dworze, ale dzięki temu, że znajdzie się w środku będzie służył w każdą pogodą – mówi Robert  Dragun.

Jednocześnie firma Mirbud, która buduje obiekt, ma za zadanie zbudowanie nowej ulicy Bydgoskiej. Dotychczas była to jedynie droga gruntowa. Teraz ma zyskać nową nawierzchnię, będzie wyposażona w infrastrukturę: kanalizację deszczową, oświetlenie, chodniki, ścieżkę rowerową. Ponad 600-metrowa droga będzie służyła nie tylko dojazdowi do przedszkola, ale także do Zakładu Opieki Długoterminowej, który powstanie w jego sąsiedztwie.

– Dotychczas skupialiśmy się na budowie samego przedszkola, ale właśnie rozpoczynamy prace przy budowie drogi. Stąd teren budowy zaczyna się już od skrzyżowania z ulicą Olsztyńską – wyjaśnia Robert  Dragun.

Koszt budowy przedszkola to 19,9 mln zł. Inwestycja jest współfinansowana środkami z Programu Współpracy Interreg V A Meklemburgia-Pomorze Przednie / Brandenburgia / – Polska w ramach celu „Europejska Współpraca Terytorialna“ Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

UM Świnoujście

 

Zobacz również

Kierowca terenówki wjechał w ogrodzenie

Kierowca samochodu przejechał przez ogrodzenie posesji przy ulicy Szkolnej/Kuglinów i zatrzymał się na posesji. Do …

3 komentarze

  1. no to dzieci Ukraińców których jest tu coraz więcej, będą miały nowe przedszkole

  2. oby w przyszłości przedłużyli drogę do przyszłej Zamkowej a nie do domu opieki

  3. 㞢 㐃 㐅 ㄠ ᘝ 〄

    To jeszcze napiszcie ile ludzkich kości też wyszło tam z ziemi, bo w tym miejscu był obóz jeniecki “Wald Hügel Lager”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.