Strona główna / Lokalne / Miedziowy 44. Podglądali jak warzy się piwo [ZDJĘCIA]

Miedziowy 44. Podglądali jak warzy się piwo [ZDJĘCIA]

Czym jest brzeczka piwna, jaką rolę pełnią drożdże, jakie są rodzaje słodu, a także ile czasu potrzeba, aby uwarzyć piwo – między innymi tego mogli dowiedzieć się uczestnicy pierwszego otwartego warzenia piwa w Browarze Miedziowy 44. Oprócz tego, każdy mógł spróbować wszystkich piw produkowanych w browarze w Świnoujściu.

Organizatorzy zapewniają, że to pierwsze spotkanie i z pewnością nie ostatnie, bo zainteresowanie piwem jest ogromne.

Przez ponad rok funkcjonowania lokal stał się wyjątkowym miejscem spotkań dla turystów i mieszkańców Świnoujścia, w którym można skosztować wyszukanych piw rzemieślniczych. Niewiele osób miało możliwość zajrzenia do wnętrza browaru – tam gdzie powstaje świnoujski chmielowy napitek.

– To była doskonała okazja to poznania naszych autorskich piw, które tworzymy w oparciu o naturalne receptury – mówi Marcel Tkaczonek, menedżer Browaru Miedziowy 44.

Uczestników otwartego warzenia piwa oprowadzali piwowarzy znający się na swoim fachu. Pokazali nowoczesne zaplecze browarnicze, a także przedstawili cały proces produkcyjny. Wytłumaczyli czym są poszczególne składniki piwa, od czego zależy jego świeżość, ale przede wszystkim smak.

W browarze można napić się piwa prosto „z kija” oraz kupić piwo butelkowane, które jest rozlewane i kapslowane na miejscu.

Zobacz również

28-latek wybił szybę wystawową. Grożą mu surowe konsekwencje

Policjanci otrzymali zgłoszenie o mężczyźnie, który miał wybić szybę wystawową w jednym z punktów na …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.