Strona główna / Lokalne / Modernizacja ul. Markiewicza blisko finiszu. Po oddaniu jednak dwukierunkowa

Modernizacja ul. Markiewicza blisko finiszu. Po oddaniu jednak dwukierunkowa

Coraz bliższa zakończenia jest inwestycja przebudowy ul. Markiewicza. Droga na odcinku od ul. Wielkopolskiej do Kaszubskiej jest już niemal przebudowana. Do zakończenia pozostały głównie ostatnia warstwa nakładki bitumicznej na ścieżkach rowerowych oraz prace porządkowe i kosmetyczne.

Wykonane zostały nowe chodniki z obniżonymi wjazdami do posesji, jezdnia ma nową podbudowę i nawierzchnię, powstało nowe oświetlenie, wykonano trawniki i skwery z na sadzeniami drzew i krzewów. Ponadto przebudowane zostały zatoki autobusowe oraz wykonane zostały 43 miejsca postojowe w tym 3 dla osób niepełnosprawnych a także wydzielona bitumiczna ścieżka rowerowa.

Jak widać na zdjęciach obecnie większość robót skoncentrowana jest na odcinku pomiędzy ul. Kaszubską i Szkolną. Na początek powstaje chodnik po zachodniej stronie jezdni. Wykonywana jest także podbudowa pod nową nawierzchnię ulicy. W najbliższych dniach wybudowany zostanie także chodnik po stronie wschodniej.

Po zakończeniu przebudowy ulicy Markiewicza Zamawiający przystąpi do czynności odbiorowych. Ostatecznie zdecydowano, że na przebudowanym odcinku ulicy obowiązywał będzie ruch dwukierunkowy. Zamawiający po ponownym przeanalizowaniu projektu stałej organizacji ruchu oraz uzyskaniu negatywnych opinii w sprawie drogi jednokierunkowej od Komendy Miejskiej w Świnoujściu oraz projektanta postanowił, że na przebudowanej ulicy obowiązywał będzie ruch dwukierunkowy. Obecnie Zamawiający zlecił wykonanie projektu stałej organizacji ruchu dla ruchu dwukierunkowego. Wprowadzenie ruchu dwukierunkowego umożliwi użytkownikom drogi na wybranie najkorzystniejszego dojazdu do ulicy Grunwaldzkiej jak i ul. 11 Listopada.

 

Zobacz również

Chcą wykupić swoje mieszkania komunalne. Dziś nie mogą

Lokatorzy mieszkań komunalnych ze Świnoujścia chcieliby wykupić swoje lokale od gminy. Na przeszkodzie stoi im …

Jeden komentarz

  1. 㞢 㐃 㐅 ㄠ ᘝ 〄

    Pozdrawiam Panią z “Saloniku” widoczną na zdjęciu. :-)))

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.