Strona główna / Lokalne / Szczecin bierze przykład ze Świnoujścia. Komunikacja miejska za darmo dla uczniów

Szczecin bierze przykład ze Świnoujścia. Komunikacja miejska za darmo dla uczniów

Świnoujście jako pierwsze miasto w województwie wprowadziło w ubiegłym roku transport zbiorowy za darmo dla uczniów. Teraz w ślady nadmorskiego miasta poszedł Szczecin.

Od poniedziałku, 3 września, zgodnie z nową uchwałą RM Szczecin, wchodzą w życie przepisy, na podstawie których uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadpodstawowych  i ponadgimnazjalnych zamieszkujący miasto Szczecin oraz gminy położone w obrębie Szczecińskiego Obszaru Metropolitarnego, z którymi gmina ma zawarte stosowne porozumienia, mogą jeździć komunikacją miejską za darmo.

Przypomnijmy, że w Świnoujściu dzieci do lat 8 oraz uczniowie stacjonarnych szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych mogą za darmo korzystać ze świnoujskiej miejskiej komunikacji autobusowej. Pasażerowie nie muszą również płacić za przewóz psów i kotów (odpowiednio zabezpieczonych), bagażu podręcznego oraz wózków dziecięcych i inwalidzkich.

Pomysł darmowych przejazdów wyszedł od Prezydenta Miasta i Dyrektora Komunikacji Autobusowej, a świnoujscy radni poparli go uchwałą.

Zobacz również

23-latek zszedł z promu ze Szwecji i trafił prosto za kratki

Trzech Polaków i obywatela Ukrainy zatrzymali 5 i 6 lipca na gdańskim lotnisku oraz w …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.