Strona główna / Lokalne / Pojedynek Damianów w dobrym meczu. Flota – Ogniwo Babinek 5-0 (3-0)

Pojedynek Damianów w dobrym meczu. Flota – Ogniwo Babinek 5-0 (3-0)

Wrzesień zaczął się pomyślnie. Nasz zespół odniósł efektowne zwycięstwo i – co najważniejsze – po dobrej i skutecznej (w każdym razie w pierwszej połowie) grze, nie tracąc bramki.  Po dwa gole w tym meczu strzelili Damian Staniszewski i Damian Mosiądz, a że bramkarz Ogniwa też nosi to imię, był to bez wątpienia pojedynek Damianów. Zdobywca piątej (w kolejności czwartej) bramki, co prawda nie ma na imię Damian, ale za to jeszcze niedawno był zawodnikiem Ogniwa. 

Mecz stał na dobrym poziomie i był na swój sposób emocjonujący. Początek należał bowiem do gości, którzy grali wysokim pressingiem i w pierwszych 10 minutach to oni tworzyli bardzo niebezpieczne sytuacje podbramkowe. Już w 1 minucie Ułasowicz wykonywał rzut wolny z 18. metra, strzelił celnie, Bochen odbił piłkę, ale dobijający Kaniecki uderzył za wysoko. Cztery minuty później Bochen broni kolejny strzał Ułasowicza, tym razem z bocznej linii pola bramkowego. W 9 spróbował Kozłowski lecz trafił w Purtaka. Minutę potem znów Ułasowicz uderzył z wolnego, próbował z półobrotu wykończyć Kreft, ale nie zdołał dobrze przymierzyć.

Paradoksalnie ten właśnie ciężki okres bardzo zmobilizował naszą drużynę do zwarcia szyków. Pierwszym, który ostro szarpnął był dwukrotnie Bursa, ale nie dało to skutku bramkowego. Po strzale Staniszewskiego Janas omal nie trafił do własnej bramki, ale chwilę potem w polu karnym Floty znalazł się Plis, na szczęście Bochen wybił na róg.

Źródło: Waldemar Mroczek, MKS Flota

Foto: Piotr Zgraja

Zobacz również

Nabór wniosków na udzielenie jednorazowej niskooprocentowanej pożyczki dla mikroprzedsiębiorców

Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Świnoujściu ogłasza nabór wniosków na udzielenie ze środków Funduszu Pracy …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.