Strona główna / Lokalne / Pojedynek Damianów w dobrym meczu. Flota – Ogniwo Babinek 5-0 (3-0)

Pojedynek Damianów w dobrym meczu. Flota – Ogniwo Babinek 5-0 (3-0)

Wrzesień zaczął się pomyślnie. Nasz zespół odniósł efektowne zwycięstwo i – co najważniejsze – po dobrej i skutecznej (w każdym razie w pierwszej połowie) grze, nie tracąc bramki.  Po dwa gole w tym meczu strzelili Damian Staniszewski i Damian Mosiądz, a że bramkarz Ogniwa też nosi to imię, był to bez wątpienia pojedynek Damianów. Zdobywca piątej (w kolejności czwartej) bramki, co prawda nie ma na imię Damian, ale za to jeszcze niedawno był zawodnikiem Ogniwa. 

Mecz stał na dobrym poziomie i był na swój sposób emocjonujący. Początek należał bowiem do gości, którzy grali wysokim pressingiem i w pierwszych 10 minutach to oni tworzyli bardzo niebezpieczne sytuacje podbramkowe. Już w 1 minucie Ułasowicz wykonywał rzut wolny z 18. metra, strzelił celnie, Bochen odbił piłkę, ale dobijający Kaniecki uderzył za wysoko. Cztery minuty później Bochen broni kolejny strzał Ułasowicza, tym razem z bocznej linii pola bramkowego. W 9 spróbował Kozłowski lecz trafił w Purtaka. Minutę potem znów Ułasowicz uderzył z wolnego, próbował z półobrotu wykończyć Kreft, ale nie zdołał dobrze przymierzyć.

Paradoksalnie ten właśnie ciężki okres bardzo zmobilizował naszą drużynę do zwarcia szyków. Pierwszym, który ostro szarpnął był dwukrotnie Bursa, ale nie dało to skutku bramkowego. Po strzale Staniszewskiego Janas omal nie trafił do własnej bramki, ale chwilę potem w polu karnym Floty znalazł się Plis, na szczęście Bochen wybił na róg.

Źródło: Waldemar Mroczek, MKS Flota

Foto: Piotr Zgraja

Zobacz również

Drużyna Bizona Cerkwica nie przyjechała na mecz z Prawobrzeżem Świnoujście

Drużyna Bizona Cerkwica zgłosiła chęć uczestnictwa w Pucharze Prezesa ZZPN. Na dwie godziny przed meczem …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.