Strona główna / Lokalne / Nowy sprzęt od WOŚP dla świnoujskich noworodków

Nowy sprzęt od WOŚP dla świnoujskich noworodków

Na Oddziale Neonatologicznym świnoujskiego szpitala pojawił się nowy sprzęt – to zestaw do resuscytacji i obserwacji noworodka. – Sprzęt otrzymaliśmy dzięki wsparciu Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – mówi Dorota Konkolewska, prezes szpitala.

Celem Fundacji WOŚł jest działalność w zakresie ochrony zdrowia, polegająca na ratowaniu życia chorych osób, w szczególności dzieci, i działanie na rzecz poprawy stanu ich zdrowia, jak również na działaniu na rzecz promocji zdrowia i profilaktyki zdrowotnej.

Dzięki styczniowym zbiórkom w czasie Finału WOŚP, całorocznemu wsparciu, a także zbiórce 1% WOŚP kupuje sprzęt na oddziały szpitali i placówek medycznych w całej Polsce, prowadzi programy medyczne, a także popularyzuje naukę pierwszej pomocy i zdrowy styl życia.

Urządzenia medyczne WOŚP przekazuje szpitalom w darze, zastrzega jednak, że sprzęt podarowany przez Orkiestrę między innymi nie może być używany do celów komercyjnych i musi być wykorzystywany w sposób ciągły w leczeniu osób, dla których został przeznaczony.

Foto: Szpital w Świnoujściu

Zobacz również

Gazociąg Baltic Pipe wciągnięty na duński brzeg

Zakończyła się w  operacja wciągania podmorskiej części Baltic Pipe na ląd. Gazociąg został przeciągnięty za …

2 komentarze

  1. to nasze miasto takie biedne że z fundacji prezenty tak bardzo potrzebne dla szpitala? a tak nawiasem to ten nasz szpital to taki sobie…

  2. Brawo!!!!!!!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.