Strona główna / Lokalne / Nowy sprzęt od WOŚP dla świnoujskich noworodków

Nowy sprzęt od WOŚP dla świnoujskich noworodków

Na Oddziale Neonatologicznym świnoujskiego szpitala pojawił się nowy sprzęt – to zestaw do resuscytacji i obserwacji noworodka. – Sprzęt otrzymaliśmy dzięki wsparciu Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – mówi Dorota Konkolewska, prezes szpitala.

Celem Fundacji WOŚł jest działalność w zakresie ochrony zdrowia, polegająca na ratowaniu życia chorych osób, w szczególności dzieci, i działanie na rzecz poprawy stanu ich zdrowia, jak również na działaniu na rzecz promocji zdrowia i profilaktyki zdrowotnej.

Dzięki styczniowym zbiórkom w czasie Finału WOŚP, całorocznemu wsparciu, a także zbiórce 1% WOŚP kupuje sprzęt na oddziały szpitali i placówek medycznych w całej Polsce, prowadzi programy medyczne, a także popularyzuje naukę pierwszej pomocy i zdrowy styl życia.

Urządzenia medyczne WOŚP przekazuje szpitalom w darze, zastrzega jednak, że sprzęt podarowany przez Orkiestrę między innymi nie może być używany do celów komercyjnych i musi być wykorzystywany w sposób ciągły w leczeniu osób, dla których został przeznaczony.

Foto: Szpital w Świnoujściu

Zobacz również

Pumptrack przy ul. Grunwaldzkiej już oświetlony 

Szybko zapadający zmrok utrudniał korzystanie z pumptrucka przy ulicy Grunwaldzkiej. Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich, …

2 komentarze

  1. to nasze miasto takie biedne że z fundacji prezenty tak bardzo potrzebne dla szpitala? a tak nawiasem to ten nasz szpital to taki sobie…

  2. Brawo!!!!!!!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.