Strona główna / Lokalne / Nowy sprzęt od WOŚP dla świnoujskich noworodków

Nowy sprzęt od WOŚP dla świnoujskich noworodków

Na Oddziale Neonatologicznym świnoujskiego szpitala pojawił się nowy sprzęt – to zestaw do resuscytacji i obserwacji noworodka. – Sprzęt otrzymaliśmy dzięki wsparciu Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – mówi Dorota Konkolewska, prezes szpitala.

Celem Fundacji WOŚł jest działalność w zakresie ochrony zdrowia, polegająca na ratowaniu życia chorych osób, w szczególności dzieci, i działanie na rzecz poprawy stanu ich zdrowia, jak również na działaniu na rzecz promocji zdrowia i profilaktyki zdrowotnej.

Dzięki styczniowym zbiórkom w czasie Finału WOŚP, całorocznemu wsparciu, a także zbiórce 1% WOŚP kupuje sprzęt na oddziały szpitali i placówek medycznych w całej Polsce, prowadzi programy medyczne, a także popularyzuje naukę pierwszej pomocy i zdrowy styl życia.

Urządzenia medyczne WOŚP przekazuje szpitalom w darze, zastrzega jednak, że sprzęt podarowany przez Orkiestrę między innymi nie może być używany do celów komercyjnych i musi być wykorzystywany w sposób ciągły w leczeniu osób, dla których został przeznaczony.

Foto: Szpital w Świnoujściu

Zobacz również

Kolejny seryjny włamywacz recydywista zatrzymany w Świnoujściu

Do 15 lat pozbawienia wolności grozi 36-latkowi za kradzieże i włamania. To kolejny włamywacz recydywista …

2 komentarze

  1. to nasze miasto takie biedne że z fundacji prezenty tak bardzo potrzebne dla szpitala? a tak nawiasem to ten nasz szpital to taki sobie…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.