Strona główna / Lokalne / Ponad 30 tysięcy odwiedzających na targach w Pasewalk

Ponad 30 tysięcy odwiedzających na targach w Pasewalk

W miniony weekend w Pasewalku odbyła się doroczna impreza pod hasłem „Pokaz osiągnięć Targi dla Pomorza Przedniego”. Targi te były częścią festynu miejskiego na który składał się m.in. program artystyczny na scenie, wesołe miasteczko, część gastronomiczna.

Po części oficjalnej z udziałem   m.in. p. Sandry Nachtweih- Burmistrza Pasewalk gwiazdą programu na scenie był popularny w Polsce Stefan Möller. Znany w Polsce m.in.  z programu „Europa da się lubić”, artysta kabaretowy,  z dużą dozą humoru  uczył publiczność niemiecką opanowania podstawowych zwrotów w języku polskim. Pogoda dopisała, stąd też  na teren imprezy ściągnęły tłumy  mieszkańców Pasewalk i okolic, ale również  przygranicznych miejscowości z woj. zachodniopomorskiego. Liczba odwiedzających w ciągu 2 dni wyniosła ponad 30 tys.

Wśród ponad 100  wystawców byli producenci, usługodawcy różnego rodzaju usług, rzemieślnicy, firmy  turystyczne, consultingowe, stowarzyszenia. Swoje stoisko miały również Centra Usługowo -Doradcze w Euroregionie Pomerania, które reprezentowali pracownicy biur z Neubrandenburga, Greifswaldu, Szczecina i Świnoujścia. Na stoisku oprócz materiałów informacyjnych dotyczących działalności Centrów mieliśmy materiały przedsiębiorców z terenu Świnoujścia i miejskie foldery, ulotki,  plany miasta- mówi Katarzyna Rówińska kierownik CUD. W przyszłym roku  odbędzie się 28 edycja tych targów. Udział w nich polecam małym przedsiębiorcom, producentom, firmom handlowym, które pragną wyjść ze swoją ofertą do klienta niemieckiego. Nasze Centrum służy pomocą zainteresowanym.

Przygotowała: K. Rówińska

Zobacz również

Zachodniopomorscy żeglarze podsumowali sezon

W sobotę 22 stycznia w Starej Rzeźni na Łasztowni w Szczecinie odbyła się ceremonia wręczenia …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.