Strona główna / Lokalne / Uzdrowisko nie włączyło się w program „Bon Seniora”

Uzdrowisko nie włączyło się w program „Bon Seniora”

Prezes Uzdrowiska Świnoujście, jednocześnie kandydat na prezydenta Świnoujścia, podczas nadzwyczajnej sesji rady, tłumaczył się przed radnymi, dlaczego zakład, którym kieruje, nie włączył się w realizację programu „Bon Seniora”.

Program „Bon Seniora” był przygotowywany od kilku miesięcy. Rada miasta w ubiegłym roku, uchwalając tegoroczny budżet, przeznaczyła 2,5 mln złotych dla wszystkich mieszkańców Świnoujścia powyżej 65 roku życia.

Wraz z bonem każdy otrzymuje wykaz  440 usług, z których może bezpłatnie mógł skorzystać. Wśród nich są: badania lekarskie, ambulatoryjne, świadczenia rehabilitacyjne oraz dotyczące kultury.

Do samorządowej akcji włączył się KRUS „Sasanka”, Dom wczasowo – sanatoryjny „Alga”, Hotel Spa „Trzy Wyspy”, a także Szpital Miejski.

Podczas ostatniej sesji rady, radny Sławomir Nowicki zarzucił prezesowi Dariuszowi Śliwińskiemu, że instytucja, którą kieruje, przeszła obojętnie obok programu dla seniorów ze Świnoujścia. Prezes, a jednocześnie przewodniczący rady, tłumaczył, że przez wcześniejsze kontrakty z Narodowym Funduszem Zdrowia nie ma wystarczająco pracowników, aby mogli obsłużyć dodatkowych mieszkańców miasta chcących skorzystać z oferty Uzdrowiska Świnoujście w ramach samorządowego programu wsparcia.

Zobacz również

Od soboty basen znowu działa

Od 22 stycznia otwarta jest  pływalnia w Uznam Arenie przy ulicy Grodzkiej 5. Pływalnia czynna …

9 komentarzy

 1. Pan prezes Uzdrowiska podszedł do sprawy jak polityk (niestety bardzo słaby), a nie jak radny który powinien mieć na względzie dobro mieszkańców czy nawet prezes Który powinien promować “swoją” firmę. Nie patrzył na to, że sami wraz z GM zgłosili ten program “Bon Seniora” ,tylko na to, że za realizację odpowiada Pan Prezydent i liczył na to, że się nie uda. Nie takich radnych nam potrzeba ( a świetnie się w to wpisywała swoją postawą koleżanka partyjna pana prezesa ). Wstyd panie prezesie, wstyd.

 2. Polityka to najgorsze co moze być bo tracą na niej Ci najbiedniejsi i najbardziej potrzebujacy.

 3. czyli słaby ten prezes

 4. Aoze chodziło o stratę mandatu …???

 5. ja to się tylko zastanawiam nad tym dlaczego PO w Świnoujściu to toleruje …
  Dlaczego nikt faceta nie pogoni … afront do tego co robią inni radni PO w mieście..
  Przez tego gościa w mieście sporo ludzi ma PO w d…

 6. Takiego faceta określa się nazwą tylnej części ciała poniżej pleców. Ponadto ten “zawód dyrektor” jest na tyle arogancki że kandyduje na fotel prezydenta Świnoujścia.

 7. I tu Pan Śliwiński trafił w sedno problemem jest brak pracowników tylko dlaczego?Powodem braku chętnych do pracy są niskie płace dochodzi do tego że pracownicy się zwalniają.Patrząc z boku na inwestycje uzdrowiska można wysunąć wnioski że jest to przedsiębiorstwo mlekiem i miodem płynące,tak ale nie dla personelu.Można by za taki stan rzeczy obciążać NFZ i tłumaczyć że przekazuje zbyt małe kwoty i to jest problem że nie ma podwyżek.Uzdrowisko nie opiera się tylko na pacjentach kierowanych przez NFZ czerpie zyski z tzw.pacjentach pełnopłatnych i nie jest ich mało. Brak podwyżek spowoduje że chętnych do pracy będzie jeszcze mniej a obecnie pracujący w dalszym ciągu będą się zwalniać.Tak własnie wygląda problem w uzdrowisku.

  • To wszystko prawda ucieczka pod skrzydła Marszałka województwa nic nie da. Wybory za pasem, ciekawe jak Uzdrowisko spłaci te wszystkie zobowiązania bo na rynku hotelarskim konkurencja jest bardzo silna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.