Strona główna / Lokalne / Od poniedziałku można głosować na projekty. Do wydania 2,2 mln złotych

Od poniedziałku można głosować na projekty. Do wydania 2,2 mln złotych

Sztuczna ścianka wspinaczkowa, miejsca piknikowe, czy lekcje żeglowania dla każdego – między innymi na to mogą głosować od poniedziałku mieszkańcy Świnoujścia w budżecie obywatelskim.

Od 10 do 28 września 2018 roku można głosować na projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego 2019. Do wyboru jest 17 projektów. Jedna osoba (na jednej karcie do głosowania) może oddać dwa głosy: jeden na projekt twardy i jeden na tzw. miękki.

W najbliższy czwartek 13 września 2018 r. w sali nr 1 Urzędu Miasta Świnoujście odbędzie się prezentacja projektów przez osoby, które je zgłosiły. Początek o godzinie 16.30.

Uwaga. Głosy przyjmowane będą od 10 września 2018 r. Nadesłane przed tym terminem zostaną odrzucone.

Głosować można:

  • na Stanowisku Obsługi Interesantów Urzędu Miasta Świnoujście, ul. Wojska Polskiego 1/5;
  • w Informacji Turystycznej, Plac Słowiański 6/1;
  • w Miejskiej Bibliotece Publicznej, ul. Piłsudskiego 15;
  • w Miejskim Domu Kultury, Filia nr 1 – Osiedle Przytór-Łunowo, ul. Zalewowa 40;
  • w Miejskim Domu Kultury, Filia nr 2 – Osiedle Warszów, ul. Sosnowa 18;
  • w Miejskim Domu Kultury, Filia nr 3 – Osiedle Karsibór, ul. 1 Maja 40;

oraz:

  • drogą elektroniczną, przesyłając wypełnioną, zeskanowaną kartę do głosowania na adres bik@um.swinoujscie.pl lub poprzez elektroniczną skrzynkę podawczą na platformie ePUAP na formularzu „Pismo ogólne do podmiotu publicznego”;
  • poczta wysyłając kartę do głosowania na adres Urzędu Miasta Świnoujście (ul. Wojska Polskiego 1/5, 72-600 Świnoujście) z dopiskiem na kopercie „Budżet Obywatelski – 2019 GŁOSOWANIE”; za datę oddania głosu w ten sposób uważa się datę stempla pocztowego.

To już piąta edycja Budżetu Obywatelskiego. Średnia głosów oddanych w dotychczas przeprowadzonych budżetach wynosi ponad 9 tysięcy.

– Świnoujścianie interesują się swoim miastem i angażują w sprawy, które dotyczą jego rozwoju – mówi Prezydent Miasta Janusz Żmurkiewicz.

Tym razem mieszkańcy zdecydują, na co w 2019 roku wydać 2,2 mln złotych. Głosować może każdy mieszkaniec Świnoujścia, który ukończył 16 lat. Podobnie, jak w poprzednich edycjach budżetu, głosować mogą nie tylko osoby zameldowane w mieście, ale także wszyscy ci, którzy tu mieszkają, a z różnych przyczyn nie są zameldowani.

– Wiele osób nie jest zameldowanych w Świnoujściu, ale tu mieszkają, pracują i wychowują swoje dzieci. Są częścią naszej świnoujskiej społeczności – argumentuje prezydent Janusz Żmurkiewicz.

Tak, jak w poprzedniej edycji, złożone projekty są podzielone na dwie kategorie. Pierwsza to projekty twarde, czyli dotyczące budowy, modernizacji lub remontu elementów infrastruktury miejskiej oraz zakupów inwestycyjnych. Na tego typu projekty przeznaczona jest kwota 2 mln złotych.

Druga kategoria to tak zwane projekty miękkie, czyli przedsięwzięcia o charakterze prospołecznym, kulturalnym, oświatowym lub sportowym. Wygrają te, które zdobędą najwięcej głosów a ich łączna wartość nie przekroczy 200 tys. złotych.

Ogłoszenie wyników głosowania oraz listy projektów, które będą realizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego 2019 nastąpi w październiku Dokładna data uzależniona będzie od ilości głosów i czasu, który potrzebny będzie do ich weryfikacji i zliczenia.

Zobacz również

Najnowsze dane o zakażeniach wirusem w Świnoujściu

Zachodniopomorski Sanepid poinformował, że na terenie województwa zachodniopomorskiego są kolejne przypadki zakażenia wirusem SARS-CoV-2. · …

Jeden komentarz

  1. Budżet dla wybranych a nie obywatelski. Dlaczego odrzuciliście w zeszłym roku projekt na plażę na Warszowie a tym razem zyskał taki akceptację. Bo grupa cała wstecz go złożyła? To przykre i nieładne traktowanie mieszkańców miasta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.