Strona główna / Lokalne / Żegluga Świnoujska zainwestuje w białą flotę?

Żegluga Świnoujska zainwestuje w białą flotę?

Rejsy spacerowe po porcie, tramwaj wodny na latarnię morską, wieczorne rejsy o zachodzie słońca i przynajmniej kilka nowoczesnych przystanków. Żegluga Świnoujska nie zamierza ograniczać się wyłącznie do transportu pasażerów pomiędzy wyspami za pomocą Bielików i Karsiborów. Przygotowywane są koncepcje funkcjonowania przedsiębiorstwa po wybudowaniu tunelu pod Świną.

Dziś w Świnoujściu funkcjonuje biała flota głównie w oparciu o statki niemieckiego armatora oferującego rejsy do Ahlbecku, Heringsdorfu i Bansinu. Pływają także inne statki wycieczkowe oferujące rejsy m.in. po porcie.

Pomysł na reaktywację białej floty w Świnoujściu nie jest nowością. Jednak dopiero teraz może mieć szansę na powodzenie. Projekt zakłada możliwość zwiedzania miasta drogą wodną, odpoczynku i rekreacji nad wodą oraz utrzymanie bezpieczeństwa na szlaku wodnym. W ramach powstania białej floty będzie trzeba wyremontować część nabrzeży oraz utworzyć nowoczesne przystanki.

Na podobny ruch zdecydował się Gdańsk kilka lat temu. Wówczas w ramach „Programu ożywienia dróg wodnych” udało się otrzymać z Unii Europejskiej blisko 17 mln złotych na budowę trzech przystani, bosmanatu, pomostów, parkingów oraz 10 nowoczesnych przystanków.

Zobacz również

Rybacka lina wkręciła się w śrubę promu

Do około godziny 12.00 przeprawę promową Warszów (promy Bielik) będzie obsługiwały dwa, a nie trzy …

2 komentarze

  1. Znakomity pomys……

  2. nie lepiej żeby pozostawić to “wolnemu rynkowi” a nie z budżetowych pieniążków takie coś, no ale fakt muszą pozostać fajne miejsca pracy w żegludze…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.