Strona główna / Lokalne / Żegluga Świnoujska zainwestuje w białą flotę?

Żegluga Świnoujska zainwestuje w białą flotę?

Rejsy spacerowe po porcie, tramwaj wodny na latarnię morską, wieczorne rejsy o zachodzie słońca i przynajmniej kilka nowoczesnych przystanków. Żegluga Świnoujska nie zamierza ograniczać się wyłącznie do transportu pasażerów pomiędzy wyspami za pomocą Bielików i Karsiborów. Przygotowywane są koncepcje funkcjonowania przedsiębiorstwa po wybudowaniu tunelu pod Świną.

Dziś w Świnoujściu funkcjonuje biała flota głównie w oparciu o statki niemieckiego armatora oferującego rejsy do Ahlbecku, Heringsdorfu i Bansinu. Pływają także inne statki wycieczkowe oferujące rejsy m.in. po porcie.

Pomysł na reaktywację białej floty w Świnoujściu nie jest nowością. Jednak dopiero teraz może mieć szansę na powodzenie. Projekt zakłada możliwość zwiedzania miasta drogą wodną, odpoczynku i rekreacji nad wodą oraz utrzymanie bezpieczeństwa na szlaku wodnym. W ramach powstania białej floty będzie trzeba wyremontować część nabrzeży oraz utworzyć nowoczesne przystanki.

Na podobny ruch zdecydował się Gdańsk kilka lat temu. Wówczas w ramach „Programu ożywienia dróg wodnych” udało się otrzymać z Unii Europejskiej blisko 17 mln złotych na budowę trzech przystani, bosmanatu, pomostów, parkingów oraz 10 nowoczesnych przystanków.

Zobacz również

ŚOT organizuje bezpłatne spacery z przewodnikami. Pierwszy już w sobotę

Tajemnicze podziemia, które wyglądają tak, jak w 1945 roku. Nabrzeże, przy którym został zbombardowany przez …

2 komentarze

  1. Znakomity pomys……

  2. nie lepiej żeby pozostawić to „wolnemu rynkowi” a nie z budżetowych pieniążków takie coś, no ale fakt muszą pozostać fajne miejsca pracy w żegludze…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.