Strona główna / Lokalne / Ekoeksperyment. Wyścig autobusu, samochodu i roweru

Ekoeksperyment. Wyścig autobusu, samochodu i roweru

Hybrydowy autobus, samochód, czy rower? Jeszcze nikt w Polsce nie zrobił takiego eksperymentu. Trzy środki transportu ruszyły równocześnie z jednego miejsca. Do pokonania miały dystans pomiędzy pl. Wolności, a przystankiem autobusowym przy ul. Grunwaldzkiej Kto wygrał ten pojedynek?

– Pierwszy na miejsce dojechał rower, co przekonało mnie, że namawiał będę aby każdy na przyszły sezon szukał jakiegoś ciekawego jednośladu – mówi Jacek Antczak, uczestnik eksperymentu.

Od niedzieli trwa Europejski Tydzień Zrównoważonego Rozwoju. Część wydarzeń, które przygotowano z tej okazji w mieście, już za nami. Nie znaczy to jednak, że już nic ciekawego się nie wydarzy. Przeciwnie.

„Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ” – to hasło imprezy, która odbyła się dziś na placu Wolności. Policjanci za darmo znakowali rowery i rozdawali odblaski. Specjalnie z myślą o najmłodszych przygotowano profilaktyczną grę dla dzieci-mapa edukacyjna.

W tym samym miejscu i o tej samej porze pracownicy świnoujskiego szpitala wykonywali bezpłatne badania poziomu cukru, ciśnienia oraz uczyli właściwego opatrywania ran.

A co w czwartek?

Świnoujście z perspektywy rowerowego siodełka jest piękne! Rower elektryczny może okazać się świetnym zamiennikiem samochodu. O plusach i minusach takiego rozwiązania dowiemy testując za darmo wysokiej klasy model elektrycznego roweru wypożyczanego z wypożyczalni Baltic Bike. Zgłoszenia na adres info@balticbike.pl, a w dniu testowania odbiór roweru z siedziby Baltic Bike przy ul. Chrobrego 35. Elektryczne rowery były już prezentowane w minioną niedzielę na placu Wolności.

Także jutro w mieście zamontowane zostaną kolejne stojaki rowerowe. Miejsca wskazali sami mieszkańcy. I tak, nowe stojaki staną przy: Wybrzeżu Władysława IV, miejskiej bibliotece przy ulicy Piłsudskiego, ulicy Armii Krajowej oraz Informacji Turystycznej na placu Słowiańskim.

Zobacz również

Od soboty basen znowu działa

Od 22 stycznia otwarta jest  pływalnia w Uznam Arenie przy ulicy Grodzkiej 5. Pływalnia czynna …

3 komentarze

  1. 㞢 㐃 㐅 ㄠ ᘝ 〄

    -Hybryda, nie hybryda, ale kopciuch w diesel’u.

  2. A dlaczego Pan Jacek A. jeździ w godzinach swojej pracy na rowerze ??? Przecież jest on ekspertem na samodzielnym stanowisku w UM ds. Morskich a nie drogowych 🙁 DZIWNE ??? !!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.