Strona główna / Lokalne / Miejski Chór Dziewczęcy Logos świętuje. Dostał 20 tys. zł na wyjazd do Hong Kongu [ZDJĘCIA]

Miejski Chór Dziewczęcy Logos świętuje. Dostał 20 tys. zł na wyjazd do Hong Kongu [ZDJĘCIA]

Chór pod dyrekcją Elżbiety Naklickiej przy MDK w Świnoujściu w tym roku obchodzi 20-lecie powstania. Z tej okazji w sobotę, 22 września o w Sali Teatralnej zorganizowano koncert jubileuszowy.

Z okazji 20-lecia zespołu prezydent miasta Janusz Żmurkiewicz przekazał na ręce Elżbiety Naklickiej symboliczny czek wartości 20 tys. z przeznaczeniem na wyjazd do Hong Kongu.

We wrześniu 1998 roku w Liceum Fundacji „LOGOS” powołano szkolny chór żeński. Założenie i prowadzenie chóru powierzono pani Elżbiecie Naklickiej – dzisiejszemu dyrektorowi i dyrygentowi chóru. Pracami zespołu kieruje też pan Krzysztof Naklicki. W 2004 roku na skutek napływu dziewcząt z różnych szkół chór, dzięki Prezydentowi Miasta, przekształcił się w chór miejski, ale zachował swoją pierwotna nazwę LOGOS. Obecnie działa pod skrzydłami Miejskiego Domu Kultury.

 

Zobacz również

28-latek wybił szybę wystawową. Grożą mu surowe konsekwencje

Policjanci otrzymali zgłoszenie o mężczyźnie, który miał wybić szybę wystawową w jednym z punktów na …

2 komentarze

  1. Zly naglowek. Chor logos swietuje z okazji 20 lecia choru, a nie z tego ze dostali pieniadze. Bardzo nietaktownie to brzmi.

  2. Może jednak ten chór to dzieło i praca państwa Naklickich a także tych którzy w nim przez ten cały czas śpiewali. Natomiast urzędnicy miejscy czy oświatowi po prostu wykonywali swoją pracę, i to na ogół kiepsko. O talencie i determinacji państwa Naklickich świadczy to że się pod skrzydłami Domu Kultury nie pozwolili udusić. A te dwadzieścia tysięcy złotych, to premia od mieszkańców Świnoujścia, bo z naszych podatków pochodzi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.