Strona główna / Lokalne / Przerwano imprezę sportową. Nie żyje zawodnik, który dostał zawału

Przerwano imprezę sportową. Nie żyje zawodnik, który dostał zawału

Wypadek podczas zawodów sportowych w Świnoujściu. 65-letni mężczyzna dostał zawału na stadionie przy ul. Matejki chwilę po tym jak zakończył test Coopera. Zawodnika reanimowali obserwatorzy biegu do czasu przyjazdu ratowników medycznych. Walka o życie trwała blisko 40 minut.

Organizatorzy podzielili biegaczy na grupy. W jednej z nich biegł 65-latek, zawodnik z Polic. Biegacze mieli za zadanie przebiec maksymalny dystans w czasie 12 minut. Według świadków zdarzenia, gdy mężczyzna ukończył bieg, otrzymał od organizatorów medal. Chwilę później osunął się na bieżnię. Wtedy do reanimacji przystąpił jeden z trenerów lekkiej atletyki. Natychmiast wezwano pogotowie ratunkowe. Zawodnik zmarł.

Impreza sportowa była poświęcono tragicznie zmarłemu przed laty Pawłowi Dodkowi – świnoujskiemu dziennikarzowi sportowemu. Odbywała się na oddanej niedawno bieżni lekkoatletycznej na stadionie miejskim. Organizatorem memoriału był Klub Biegacza Jogging.

Zobacz również

Ruszyły wakacje! Ratownicy pilnują bezpieczeństwa kąpiących się na świnoujskiej plaży

W piątek na maszt przy bazie ratowników ratownicy wciągnęli Błękitną Flagę, międzynarodowe wyróżnienie, które otrzymały …

5 komentarzy

  1. A pan Andrzej M. to jako kto organizuje te imprezy biegowe? I w imieniu kogo zaprasza na nie swoich partyjnych gości? Bo na pewno nie w imieniu KB Jogging – którego nie jest prezesem. Może to by także trzeba było wyjaśnić ( KRS)?

  2. Gdzie zabezpieczenie medyczne przy takiej imprezie ???

  3. Sport to zdrowie.

  4. Wieczne odpoczywanie racz Mu dać Panie!

  5. Trzeba mieć „zajoba” aby w tym wieku startować w tego typu zawodach. Niezależnie od tego szkoda faceta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.