Strona główna / Lokalne / Przerwano imprezę sportową. Nie żyje zawodnik, który dostał zawału

Przerwano imprezę sportową. Nie żyje zawodnik, który dostał zawału

Wypadek podczas zawodów sportowych w Świnoujściu. 65-letni mężczyzna dostał zawału na stadionie przy ul. Matejki chwilę po tym jak zakończył test Coopera. Zawodnika reanimowali obserwatorzy biegu do czasu przyjazdu ratowników medycznych. Walka o życie trwała blisko 40 minut.

Organizatorzy podzielili biegaczy na grupy. W jednej z nich biegł 65-latek, zawodnik z Polic. Biegacze mieli za zadanie przebiec maksymalny dystans w czasie 12 minut. Według świadków zdarzenia, gdy mężczyzna ukończył bieg, otrzymał od organizatorów medal. Chwilę później osunął się na bieżnię. Wtedy do reanimacji przystąpił jeden z trenerów lekkiej atletyki. Natychmiast wezwano pogotowie ratunkowe. Zawodnik zmarł.

Impreza sportowa była poświęcono tragicznie zmarłemu przed laty Pawłowi Dodkowi – świnoujskiemu dziennikarzowi sportowemu. Odbywała się na oddanej niedawno bieżni lekkoatletycznej na stadionie miejskim. Organizatorem memoriału był Klub Biegacza Jogging.

Zobacz również

Ciekawe pamiątki z przeszłości. Do czego mogły służyć?

Od niedawna w posiadaniu Muzeum Obrony Wybrzeża w Świnoujściu są biedermeierowskie flakony ze szkła, pochodzące …

5 komentarzy

  1. A pan Andrzej M. to jako kto organizuje te imprezy biegowe? I w imieniu kogo zaprasza na nie swoich partyjnych gości? Bo na pewno nie w imieniu KB Jogging – którego nie jest prezesem. Może to by także trzeba było wyjaśnić ( KRS)?

  2. Gdzie zabezpieczenie medyczne przy takiej imprezie ???

  3. Sport to zdrowie.

  4. Wieczne odpoczywanie racz Mu dać Panie!

  5. Trzeba mieć “zajoba” aby w tym wieku startować w tego typu zawodach. Niezależnie od tego szkoda faceta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.