Strona główna / Lokalne / Są wykonawcy na modernizację 11 ulic

Są wykonawcy na modernizację 11 ulic

Dokładnie 9 ulic w Karsiborze oraz po jednej na Warszowie i w Przytorze-Łunowie zostanie utwardzonych w ciągu najbliższych 7 miesięcy. Prezydent Janusz  Żmurkiewicz podpisał już umowy z wykonawcami.

To dobra wiadomość – mówi prezydent Janusz Żmurkiewicz. – Mimo trudności na rynku budowlanym, po kolejnych próbach, udało nam się rozstrzygnąć przetargi na zapowiadane przez nas i tak oczekiwane przez mieszkańców drogi.

W sumie zostanie utwardzonych 4034 metrów dróg. Nowa nawierzchnia wykonana będzie wykonana z betonowej kostki o grubości 8 cm (a nie płyt, jak pierwotnie zakładano) na podbudowie z łamanego kruszywa. Dodatkowo wykonane zostaną również zjazdy do poszczególnych posesji.

W Karsiborze utwardzone zostaną:  Barkowa (194 metry), Owocowa (450 metrów), Osadników Wojskowych (377 metrów), Wąska (300 metrów), I Armii Wojska Polskiego (543 metry), Ogrodowa (641 metrów), Brzozowa (474 metry), Prosta (419 metrów) oraz Promowa (376 metrów). Na Warszowie – ulica Wrzosowa (180 metrów) i w Przytorze ulica Polna (80 metrów).

Wykonawcami są firmy: WERTA  ze Szczecina, KRISTONE z Płotów oraz SZACH z Goleniowa.  Ta ostatnia właśnie skończyła modernizację odcinka ulicy Łęgowej w Karsiborze. Po odbiorze prac  linia miejskiej komunikacji  autobusowej zostanie tam wydłużona, zgodnie z wnioskiem mieszkańców.

Wszyscy wykonawcy na realizację inwestycji mają 7 miesięcy od podpisania umowy. Wartość wszystkich prac to pomad 5, 3 mln złotych.

Info i fot. BIK UM Świnoujście

Zobacz również

W Świnoujściu radni zgodzili się podnieść opłaty za śmieci. W Wolinie i Goleniowie – nie

Część świnoujskich radnych zagłosowała za podwyżką opłat za wywóz śmieci. Mieszkańcy Świnoujścia zapłacą teraz 8,40 …

Jeden komentarz

  1. Jeszcze miesiąc temu Żmurkiewicz przekonywał radnych na sesji że Wykonawcy na te ulice dawali cenę 3 razy droższą niż policzyli jego inżynierowie i że nie da się ich zrealizować. Teraz nagle CUD!? dało się? bo wybory za 3 tygodnie?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.