Strona główna / Lokalne / Identyfikatory na prom będą ważne do końca 2019 roku

Identyfikatory na prom będą ważne do końca 2019 roku

Prezydent Janusz Żmurkiewicz podjął decyzję o przedłużeniu do końca 2019 r. ważności obowiązujących aktualnie identyfikatorów i zezwoleń na przeprawy promowe 

Aktualny wzór identyfikatora obowiązuje od 1 stycznia 2017 r. Do tej pory zostało wydanych ok. 2 600 takich dokumentów. Z tego tytułu do kasy miasta wpłynęło ponad 300 tys. zł.

Do tej pory nie odnotowano prób podrabiania identyfikatorów. Nowe identyfikatory posiadają kod kreskowy umożliwiający weryfikację ich legalności.

Bez konieczności posiadania identyfikatora, z przeprawy promowej Warszów, mogą korzystać właściciele samochodów osobowych o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 t oraz właściciele samochodów ciężarowych o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,0 t, których rejestracja zaczyna się od liter ZSW.

W dni powszednie od godziny 4:00 do godziny 22.00 z przeprawy promowej Świnoujście-Warszów mogą korzystać samochody osobowe oraz samochody ciężarowe o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,0 t po okazaniu ważnego identyfikatora.

Identyfikator wydawany jest w sytuacji gdy:

– Pojazd jest zarejestrowany w Wydziale Komunikacji Urzędu Miasta Świnoujście na Wnioskodawcę (wpisanego w rubryce C.1. dowodu rejestracyjnego) – mieszkańca Miasta, na podstawie tablic rejestracyjnych wg tzw. „starego wzoru” (tj. białe litery i cyfry umieszczone na czarnym tle) oraz wg wzoru indywidualnego. Warunkiem wydania identyfikatora jest przedłożenie wniosku oraz kopii dowodu rejestracyjnego pojazdu, na który wydany ma być identyfikator.

– Pojazd jest użytkowany przez Wnioskodawcę – mieszkańca Miasta, na podstawie zawartej przez niego umowy leasingu, a zarejestrowany został poza Wydziałem Komunikacji Urzędu Miasta Świnoujście. Warunkiem wydania identyfikatora jest przedłożenie wniosku oraz kopii: dowodu rejestracyjnego i umowy leasingu pojazdu, na który wydany ma być identyfikator.

– Pojazd jest zarejestrowany poza Wydziałem Komunikacji Urzędu Miasta Świnoujście na Wnioskodawcę (wpisanego w rubryce C.1. dowodu rejestracyjnego) niebędącego mieszkańcem Miasta, zatrudnionego na terenie Miasta Świnoujście od co najmniej 3 miesięcy na podstawie umowy o pracę na czas nieokreślony w pełnym wymiarze czasu pracy. Warunkiem wydania identyfikatora jest przedłożenie wniosku i kopii dowodu rejestracyjnego pojazdu, na który wydany ma być identyfikator oraz zaświadczenia o zatrudnieniu wydanego przez pracodawcę. Wnioskodawca mogą otrzymać tylko jeden identyfikator.

– Pojazd jest zarejestrowany poza Wydziałem Komunikacji Urzędu Miasta Świnoujście na Wnioskodawcę (wpisanego w rubryce C.1. dowodu rejestracyjnego) niebędącego mieszkańcem Miasta albo jest użytkowany przez Wnioskodawcę niebędącego mieszkańcem Miasta na podstawie umowy leasingu, zawartej przez siebie osobiście bądź przez firmę, w której użytkownik ma co najmniej 50 % udziałów, który:

a) jest właścicielem zlokalizowanego na terenie lewobrzeżnej części Miasta Świnoujście lokalu mieszkalnego lub lokalu o funkcji: wczasowej, pensjonatowej, hotelowej, apartamentowej lub nieruchomości mieszkalnej zabudowanej

b) posiada spółdzielcze prawo do lokalu mieszkalnego zlokalizowanego na terenie lewobrzeżnej części Miasta Świnoujście.

Warunkiem wydania identyfikatora jest przedłożenie wniosku oraz kopii dowodu rejestracyjnego pojazdu, na który wydany ma być identyfikator, a w przypadku wymienionym w pkt b zaświadczenia właściwej spółdzielni o posiadaniu spółdzielczego prawa do lokalu lub odpisu z księgi wieczystej. W sytuacji, gdy Wnioskodawca ma przekazane prawo do korzystania z pojazdu w ramach umowy leasingu jest zobowiązany dołączyć do wniosku kopię umowy leasingowej.

Wnioskodawca wymieniony w pkt a lub pkt b będący właścicielem lub posiadaczem jednego lokalu lub jednej nieruchomości może otrzymać tylko jeden identyfikator.

Zobacz również

Park Zdrojowy. Zobacz, jak powstaje altana koncertowa

Wykonawca prac rewitalizacyjnych w kwartale części Parku Zdrojowego pomiędzy ulicami Chrobrego i Krzywoustego jest w …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.