Strona główna / Lokalne / Cykl spotkań prezydenta z mieszkańcami Świnoujścia

Cykl spotkań prezydenta z mieszkańcami Świnoujścia

Pomysły na kolejne pięć lat prezydentury. Janusz Żmurkiewicz ubiegający się o reelekcję spotkał się z mieszkańcami lewobrzeża, aby przedstawić swoich kandydatów na radnych oraz plany rozwoju miasta na najbliższe lata.

Poniedziałkowe spotkanie jest jednym z pięciu, które prezydent Janusz Żmurkiewicz zamierza odbyć z mieszkańcami. We wtorek spotka się z mieszkańcami Przytoru, a w kolejnych dniach Warszowa i Karsiboru.

– Znaczna część zadań jakie przed nami, to kontynuacja rzeczy, które zaczęliśmy. Nie będziemy obiecywać tego, czego nie będziemy mogli zrealizować w czasie trwania kadencji. Osoby starsze i osoby najmłodsze – to na nich się skupiamy. Czyli szkolnictwo, opieka nad starszymi i zaspokajanie potrzeb najmłodszych, czyli żłobki i przedszkola – mówił prezydent.

Prezydent miasta podkreślał także, że jest potrzebne wspieranie się dwóch gałęzi gospodarek: turystyki i funkcji portowych. Obie te gałęzie oferują pracę mieszkańcom, jednak nie każdy chce pracować w hotelu, czy przy obsłudze turystów. Dla nich atrakcyjne zawody powinien oferować port.

Mieszkańców interesowało m.in. funkcjonowanie Żeglugi Świnoujskiej po otwarciu tunelu, inwestycje realizowane w formule partnerstwa publiczno-prywatnego, zabezpieczenie miasta w dostęp wody pitnej.

Kolejne spotkania:

  •  9.10.2018r. godz. 18:00 Przytór, sala MDK
  • 10.10.2018r. godz. 18:00 Warszów, sala MDK
  • 15.10.2018r. godz. 18:00 Karsibór „Rybaczówka”
  • 16.10.2018r. godz. 18:00 ul. Matejki, sala SM Słowianin

Zobacz również

Spotkanie z posłem Dariuszem Wieczorkiem. Będzie można porozmawiać także o elektromobilności

Mieszkańcy Świnoujścia będą mogli w najbliższy poniedziałek spotkać się z posłem Nowej Lewicy Dariuszem Wieczorkiem. …

6 komentarzy

  1. Jak co roku Dzień Nauczyciela. Jak nie ma kampanii to impreza tylko dla dyrektorów przy serniczku w szkole. A jak wybory to zapraszają po 20 os z placówki do Radissona . Szkoda że o 14’00 bo nie wszyscy nauczyciele mogą iść – bo pracują. To kiełbasa wyborcza za pieniądze podatników nie z kieszeni Komitetu Żmurkiewicza

  2. Te „25 osób” (z czego niemal połowa to komitet wyborczy) też można nazwać pełną salą, wszystko zależy od sali – żenada. Na Warszowie nie widziałam tłumów poparcia Pana Prezydenta. Pan Prezydent czytający z kartki, co ma do zaoferowania dla Warszowa – a tak na prawdę to lista rzeczy, które od lat planuje, planuje, analizuje, analizuje, projektuje, projektuje, a nie REALIZUJE – kolejna żenada. Nie wspomnę o zachowaniu Pani B.Michalskiej – ta Pani pokazała, że człowiek, ludzie tu mieszkający nie mają znaczenia – wyzywanie od „garstki ludzi”. Pani Barbaro – ta „garstka” ludzi pokazała w czerwcu zeszłego roku na wyborach Zarządu Osiedla, że nie zgadza się na „koalicję kontenerową”. Tak licznego Zebrania jak było wówczas dawno nie było na tym Osiedlu.

  3. Papuguje wszystko po Agatowskiej. Nawet godziny te same. Zero swoich pomysłów. To pokazuje, że intelektualnie już tylko wlecze się za młodszymi. Panie Żmurkiewicz naprawdę to słabo wygląda. Lata niewiele pan robił dla mieszkańców a teraz tak nagle wysyp zainteresowania dla nas?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.