Strona główna / Lokalne / Komentarz. Wyborcze zaklinanie rzeczywistości

Komentarz. Wyborcze zaklinanie rzeczywistości

Gdy kilka tygodni temu opublikowaliśmy pierwszy sondaż wyborczy na portalu swinoujskie.info, na części wyborczej sceny dosłownie zagotowało się. Wielu naszych Czytelników, sympatyków Joanny Agatowskiej, która  przegrywała w sondażu, odsądzało nas od czci i wiary, zarzucając nam nierzetelność w wykonanym badaniu.

Odpowiedzią stronników w/w był sondaż wykonany przez lokalny publikator internetowy, przychylny J. Agatowskiej. Hokus pokus, czary mary i w „rzetelnym” badaniu w Internecie okazało się, że kontrkandydatka J. Żmurkiewicza z nim wygrywa.

Wyniki sondażu Kronik Portowych w zestawieniu z lokalnym publikatorem okazały się tak różne, że nie było możliwości, aby któraś z „wywiadowni”  po prostu nie skłamała i nie manipulowała wynikiem.

Nie nam oceniać (i cytować zasłyszane plotki)  ile w tej prawdzie objawionej swojego udziału miał młody sztab wyborczy Joanny Agatowskiej, a ile sam – opozycyjny w stosunku do J. Żmurkiewicza portal.

Zgodnie z planem zdecydowaliśmy się wykonać druga próbę, której wyniki dziś publikujemy. Ta potwierdza wyniki naszego pierwszego badania.

Zdecydowanym liderem, mającym szanse na wygraną nawet w pierwszej turze jest Janusz Żmurkiewicz.  Kandydat PO może liczyć na śladowe poparcie – około proc.  Pawła Winiarskiego ludzie praktycznie nie znają i wyścigu o fotel prezydenta nie ma żadnych szans.

Warto oczywiście dodać, że obydwa nasze sondaże nie są pozbawione błędu. Nasi ankieterzy, ze względu na brak czasu i szczupłość środków nie wykonali próby na Warszowie, a tam kandydaci opozycyjni w stosunku do J. Żmurkiewicza, mogą mieć większe poparcie, niż na lewobrzeżu. Duży procent wyborców jest jeszcze niezdecydowany, przez co wynik może być obarczony większym błędem, niż to się statystycznie przyjmuje. Co nie zmienia faktu, że przewaga J. Żmurkiewicza jest olbrzymia. Oczywiście kampania, jednak z najnudniejszych chyba w kraju – wciąż trwa i teoretycznie może się jeszcze „coś” wydarzyć.

PS. Wszystkim obrońcom rzetelności dziennikarskiej, którzy zdecydują się zdyskredytować sondaż, proponuję wstrzymać się do kolejnego poniedziałku. Gdy 22 października okaże się, że badanie Kronik Porowych będzie bliższe prawdzie niż inne – zaczarowane fantazje lokalnych publikatorów, okaże się, kto z rzetelnością dziennikarską nie ma nic wspólnego i kto jest kłamczuszkiem próbującym manipulować naszą rzeczywistością.

Niektórym sztabom wyborczym wydaje się, że główna wyborcza linia frontu przebiega w Internecie i mediach społecznościowych. Nasza rzeczywistość jest jednak o wiele bardziej skomplikowana, o czym, tak mi się przynajmniej wydaje, przekonamy się Szanowni Państwo już 21 października.

Zobacz również

W drodze do portu w Szczecinie statek osiadł na mieliźnie

Załoga jednostki pływającej SG-214 z Pomorskiego Dywizjonu Straży Granicznej interweniowała 12 stycznia na Zalewie Szczecińskim. …

7 komentarzy

 1. Mądry artykuł:) szacunek

 2. Rozumiem wyborco że ten sondaż jest ok, bo my mamy rację a nie konkurencyjny portal.Jedni i drudzy manipulują jak mogą.21 okaże się jak ludzie wybiorą.To co napisałeś skomentuję krótko, nie oceniaj innych swoją miarą.

 3. Przynajmniej przeprowadzono próbę na osobach , a nie jak na portalu iswinoujście na sprzęcie komputerowym , czyli wyjaśniam osobnik który posiada np 2 telefony , tablet oraz komputer oddaje cztery głosy na swojego kandydata . Czytając sondaż dowiadujemy się niestety że w sondzie wzięło udział 2474 RESPONDENTÓW , co jest ewidentnym kłamstwem!!!!!!!!!!!!!

  • ????????????????????????

   Ale na jakich osobach?
   Tych ich nie powinno nazywać się osoby, tylko zmanipulowane dziwadła.
   Możesz jakoś, to udowodnić, że tam są kłamstwa, a tutaj nie?
   Jesteś Wyborco tak samo zmanipulowany jak Wy wszyscy kodziarze i komuniści.

 4. 㞢 㐃 㐅 ㄠ ᘝ 〄

  Sondaże nie służą do badania opinii publicznej tylko do jej KREOWANIA.
  Trump wygrał wybory wbrew kłamliwym sondażom.

 5. Widziałem wczoraj na pl. Wolności jak była robiona ta ankieta. Pytanie ludzi którzy wychodzą z kościoła albo zwolennikow Grupy Morskiej kogo popierają to raczej tragifarsa niż komedia. Rzetelność żadna a miarodajnosc tym bardziej. Poczekam czy pan opublikuje mój wpis.

  • w poniedziałek okaże się czy to tragifarsa czy komedia. Czy rzeczywistość. Jeżeli będzie tak jak w sondażu- uderzy się Mieszkaniec w pierś? Wątpię.. anonimowo można wszystko.. Prawda?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.