Strona główna / Lokalne / Miasto ogłosiło przetarg na budowę wschodniej obwodnicy

Miasto ogłosiło przetarg na budowę wschodniej obwodnicy

Obwodnica ma połączyć przeprawę promową „Centrum” (a później wyjazd/wjazd z tunelu) z centrum miasta. Będzie alternatywą i odciążeniem dla obecnej ulicy Grunwaldzkiej oraz połączeniem drogowym ze Strefą Inwestycyjną Mulnik.

W sumie będzie miała 1,3 km długości. Po obu stronach obwodnicy będą chodniki, do tego oczywiście zatoki postojowe i parkingi, wybudowana zostanie również trasa rowerowa.

Przebieg: ulica Karsiborska (na wysokości siedziby firmy Remondis i dalej na tyłach cmentarza), ulica Steyera i Daszyńskiego. Istniejąca ulica Steyera, która będzie jej częścią, zostanie gruntowanie przebudowana. Dodatkowo powstanie niemal 900 metrów nowej drogi biegnącej od ulicy Karsiborskiej do ulicy Steyera. Całość będzie połączona nowymi skrzyżowaniami z istniejącymi bocznymi ulicami.

Koszt inwestycji to ponad 15,5 mln złotych netto. Dzięki dobrze napisanemu wnioskowi miastu udało się pozyskać dofinasowanie ze środków unijnych w wysokości 4 mln 465 tys. złotych.

26 listopada mija termin składania ofert na budowę obwodnicy. Po rozstrzygnięciu przetargu i podpisaniu umowy, wybrany wykonawca będzie miał 20 miesięcy na zakończenie budowy i oddanie obwodnicy do użytku.

Zobacz również

Zobacz wizualizację przebiegu trasy S3 przez gminy Świnoujście, Międzyzdroje i Wolin

Po wydaniu wczoraj decyzji ZRID dla drogi S3 Świnoujście – Dargobądz, przekazano wykonawcy plac budowy. …

3 komentarze

  1. Wykonawcą niech będzie KTOKOLWIEK, tylko nie Eurovia. Błagam !!!

  2. Dobre rozwiązanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.