Strona główna / Lokalne / Miasto ogłosiło przetarg na budowę wschodniej obwodnicy

Miasto ogłosiło przetarg na budowę wschodniej obwodnicy

Obwodnica ma połączyć przeprawę promową „Centrum” (a później wyjazd/wjazd z tunelu) z centrum miasta. Będzie alternatywą i odciążeniem dla obecnej ulicy Grunwaldzkiej oraz połączeniem drogowym ze Strefą Inwestycyjną Mulnik.

W sumie będzie miała 1,3 km długości. Po obu stronach obwodnicy będą chodniki, do tego oczywiście zatoki postojowe i parkingi, wybudowana zostanie również trasa rowerowa.

Przebieg: ulica Karsiborska (na wysokości siedziby firmy Remondis i dalej na tyłach cmentarza), ulica Steyera i Daszyńskiego. Istniejąca ulica Steyera, która będzie jej częścią, zostanie gruntowanie przebudowana. Dodatkowo powstanie niemal 900 metrów nowej drogi biegnącej od ulicy Karsiborskiej do ulicy Steyera. Całość będzie połączona nowymi skrzyżowaniami z istniejącymi bocznymi ulicami.

Koszt inwestycji to ponad 15,5 mln złotych netto. Dzięki dobrze napisanemu wnioskowi miastu udało się pozyskać dofinasowanie ze środków unijnych w wysokości 4 mln 465 tys. złotych.

26 listopada mija termin składania ofert na budowę obwodnicy. Po rozstrzygnięciu przetargu i podpisaniu umowy, wybrany wykonawca będzie miał 20 miesięcy na zakończenie budowy i oddanie obwodnicy do użytku.

Zobacz również

Otwarcie wystawy w Willi „Irmgard”. „Przez Wschód – co było, co jest, co pozostaje?”

Zaciekawiony fotograf wyrusza w podróż przez wschodnie Niemcy. Z motocyklem, który ma 50 lat i …

3 komentarze

  1. Wykonawcą niech będzie KTOKOLWIEK, tylko nie Eurovia. Błagam !!!

  2. Dobre rozwiązanie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.