Strona główna / Lokalne / Kolejna duża inwestycja drogowa. Budowa wschodniej obwodnicy

Kolejna duża inwestycja drogowa. Budowa wschodniej obwodnicy

Nowa obwodnica ma połączyć przeprawę promową Centrum (a później wyjazd z tunelu) z centrum miasta. Będzie alternatywą i odciążeniem dla obecnej ulicy Grunwaldzkiej oraz połączeniem drogowym ze Strefą Inwestycyjną Mulnik. W sumie będzie miała 1,3 km długości. Miasto właśnie ogłosiło przetarg na jej wykonanie.

Obwodnica będzie łączyła ulicę Karsiborską (na wysokości siedziby firmy Remondis) z ulicą Steyera i dalej ulicą Daszyńskiego. Istniejąca ulica Steyera, która będzie jej częścią, zostanie gruntowanie przebudowana. Dodatkowo powstanie niemal 900 metrów nowej drogi biegnącej od ulicy Karsiborskiej i dalej na tyłach cmentarza aż do ulicy Steyera. Całość będzie połączona nowymi skrzyżowaniami z istniejącymi bocznymi ulicami.

Po obu stronach obwodnicy będą chodniki, do tego oczywiście zatoki postojowe i parkingi, wybudowana zostanie również trasa rowerowa. Inwestycja zacznie się od przebudowy sieci wodno – kanalizacyjnej i budowy nowego układu sieci deszczowej.

W związku z tym, że część inwestycji będzie przebiegała w bezpośrednim sąsiedztwie zabudowań, na czas prac wykonawca zamontuje ekrany ograniczające niekorzystne oddziaływanie (hałas i zapylenie) na najbliższą okolicę.

Koszt inwestycji szacowany jest na ponad 15,5 mln złotych netto. Dzięki dobrze napisanemu wnioskowi miastu udało się pozyskać dofinansowanie ze środków unijnych w wysokości 4 mln 465 tys. złotych.

26 listopada 2018 r. mija termin składania ofert na budowę obwodnicy. Po rozstrzygnięciu przetargu i podpisaniu umowy, wybrany wykonawca będzie miał 20 miesięcy na zakończenie budowy i oddanie obwodnicy do użytku.

Inwestycja dofinansowana ze środków Unii Europejskiej z projektu: działanie 5.2 Budowa i przebudowa dróg lokalnych (gminnych i powiatowych) w ramach strategii ZIT dla Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego, oś priorytetowa V

BIK UM Świnoujście

Zobacz również

Bezpłatna akcja sterylizacji i kastracji kotów wolno żyjących

Trwa bezpłatna akcja sterylizacji i kastracji kotów wolno żyjących dla zarejestrowanych opiekunów kotów wolnożyjących. W …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.