Strona główna / Lokalne / Położono stępkę pod wielozadaniową jednostkę dla Urzędu Morskiego w Szczecinie

Położono stępkę pod wielozadaniową jednostkę dla Urzędu Morskiego w Szczecinie

W poniedziałek, 29 października, w stoczni Remontowa Shipbuilding w Gdańsku odbyło się uroczyste położenie stępki pod pierwszą, z dwóch, wielozadaniową jednostkę pływającą. Dwa takie bliźniacze statki są budowane przez stocznię dla Urzędu Morskiego w Szczecinie i Urzędu Morskiego w Gdyni.

We wczorajszej uroczystości wzięli udział m.in. naczelnik wydziału przemysłu okrętowego w Departamencie Gospodarki Morskiej Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, Maciej Styczyński, zastępca dyrektora Urzędu Morskiego w Szczecinie ds. Oznakowania Nawigacyjnego, Zenon Kozłowski, dyrektor Urzędu Morskiego w Gdyni, Wiesław Piotrzkowski, a także dyrektor Urzędu Morskiego w Słupsku, Włodzimierz Kotuniak.

Budowa dwóch wielozadaniowych jednostek pływających jest współfinansowana przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności, w ramach Programu Operacyjnego „Infrastruktura i Środowisko” na lata 2014 – 2020. Jednostki będą pełnić funkcję lodołamaczy, służyć do wystawiania oznakowania nawigacyjnego, holowania statków, prowadzenia prac hydrograficznych i zwalczania rozlewów olejowych. Będą mogły również służyć jako jednostki o funkcjach ratowniczych i przeciwpożarowych, wspomagając w tych zadaniach inne służby. Wartość kontraktu na budowę jednostek wielozadaniowych to 213 mln 650 tys. złotych, a ich odbiór planowany jest na czerwiec 2020 roku.

Zobacz również

Od soboty basen znowu działa

Od 22 stycznia otwarta jest  pływalnia w Uznam Arenie przy ulicy Grodzkiej 5. Pływalnia czynna …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.