Strona główna / Lokalne / Urzędnicy pracują nad przyszłorocznym budżetem miasta

Urzędnicy pracują nad przyszłorocznym budżetem miasta

Ile wyniesie przyszłoroczny budżet Świnoujścia? Prezydent miasta wraz z urzędnikami pracują nad projektem ważnego dokumentu, który zostanie niedługo opublikowany. Zanim przyszłoroczny budżet będzie realizowany, musi być zaakceptowany przez nowych radnych. 

Wiadomo, że w przyszłorocznym budżecie miasta będzie zapisanych sporo inwestycji.  Jedną z nich jest budowa węzła przesiadkowego na Warszowie. Kolejna powinna ucieszyć także kierowców z lewobrzeżnej części miasta – wreszcie zostanie wyremontowany odcinek ulicy Grunwaldzkiej od ul. 11 Listopada do ul. Krzywej.

Dopóki istnieją możliwości, to miasto będzie korzystać z unijnych funduszy na inwestycje. W przeszłości prezydent miasta mówił, że jego marzeniem doprowadzić jest do sytuacji, gdy połowę miejskiego budżetu przeznacza się na inwestycje.

Ile z tych pieniędzy zostanie przeznaczone na promocję i turystykę, a ile na oświatę, kulturę i sport? Ile z tych pieniędzy trafi do seniorów, a ile do uzdolnionej młodzieży?

Zobacz również

Policjanci sprawdzają w supermarketach czy klienci noszą maseczki

Galerie, sklepy, między innymi tam nadal trzeba zakrywać nos i usta. Policjanci  apelują i przypominają, …

Jeden komentarz

  1. Remont drogi lokalnej to nie inwestycja !!!! tylko remont drogi (ulicy) w ramach administrowania majątkiem miasta polegającym między innymi na utrzymywaniu w należytym stanie technicznym dróg i ulic należących do Miasta i tyle i żadna tu łaska !!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.