Strona główna / Lokalne / Porozmawiajmy o turystyce. Piotr Piwowarczyk organizuje kolejne spotkanie
Turystyczne miasteczko w lesie na prawobrzeżu Świnoujścia - wizja i koncepcja pogodzenia środowiska naturalnego z obecnością człowieka.

Porozmawiajmy o turystyce. Piotr Piwowarczyk organizuje kolejne spotkanie

Świnoujska Organizacja Turystyczna planuje w styczniu organizację kolejnego spotkania z cyklu „Porozmawiajmy o Turystyce”. – Tym razem chcemy porozmawiać o tym jak powinno wyglądać nasze turystyczne miasto za 10-20 lat. – zdradza Piotr Piwowarczyk, prezes organizacji.

Czy drzewa i krzewy na świnoujskich wydmach powinny całkowicie zniknąć, by odsłonić widok na morze tak jak było to 50 lat temu? Czy należy odbudowywać Dom Zdrojowy? W jaki sposób zagospodarować prawobrzeżną plażę i czy naszemu miasto potrzebny jest miejski architekt. Czy nadszedł czas na zmianę strategii rozwoju miasta i planów zagospodarowania kilku obszarów? – to główne pytania jakie zostaną zadane podczas styczniowego spotkania.

– Poza mieszkańcami miasta, samorządowcami, chcemy by w debacie zabrali głos znani polscy i niemieccy urbaniści, architekci – także krajobrazu. Historyk, prezes jednego z najbardziej znanych kaiserbadów (z zachodu Niemiec). Liczymy na aktywność, może macie Państwo propozycje nazwisk gości, którzy swoją osobą, intelektem, kreatywnością, mogą coś wnieść do takiej dyskusji. Liczymy na Waszą pomoc! sot.swinoujscie@wp.pl – zachęca do przesyłania korespondencji Piotr Piwowarczyk.

Zobacz również

Drużyna Bizona Cerkwica nie przyjechała na mecz z Prawobrzeżem Świnoujście

Drużyna Bizona Cerkwica zgłosiła chęć uczestnictwa w Pucharze Prezesa ZZPN. Na dwie godziny przed meczem …

2 komentarze

  1. Turystyczne miasteczko w lesie na prawobrzeżu Świnoujścia zamiast terminalu kontenerowego to jest pomysł który może dać prawdziwy rozwój i fortunę… Za parę, paręnaście lat takie miejsca będą najbardziej poszukiwane przez ludzi z całej Europy bo będą mieli dość betonowych pustyń i leżenia na plaży w cieniu wieżowców. To jest prawdziwe inwestowanie w przyszłość.

  2. Panie Dyrektorze Muzeum, już się bardzo cieszę, że po raz kolejny będę mogła usłyszeć z ust wielu osób, że marzy się nam powstanie Zielonego Osiedla, z piękną drewnianą Promenadą, hotelikami, pensjonacikami, restauracyjkami, pizzeriami. A może i mc Donalds też. Moje marzenie…. Turyści będą wypoczywać, jeść ,przesiadywać w pubach, restauracjach. I piękny rodzimy biznes się kręci, przy wspaniałej plazy, fortach, przepięknym falochronie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.