Strona główna / Lokalne / Będą nowe przetargi na budowę dróg do portu

Będą nowe przetargi na budowę dróg do portu

Miasto unieważniło postępowania przetargowe na wybór wykonawcy i inżyniera kontraktu dla zadania pn. „Sprawny i przyjazny środowisku dostęp do infrastruktury portu w Świnoujściu – etap I” oraz „Budowy układu dróg rowerowych w celu umożliwienia dojazdu do węzła przesiadkowego przy ul. Dworcowej/Barlickiego”.

Zarówno w przetargu na wybór wykonawcy jak i inżyniera kontraktu kwoty zaproponowane przez oferentów znacznie przekraczały sumę, jaką miasto zaplanowało wydatkować.

W przetargu na wybór inżyniera kontraktu wpłynęły dwie oferty, na kwoty 6 916 044 zł oraz 7 749 000 zł. Przed otwarciem ofert miasto poinformowało, że na powyższe zadanie planuje wydatkować 4 921 817 zł.

Z kolei w przetargu na wybór wykonawcy także wpłynęły dwie oferty na różne części inwestycji. Konsorcjum firm MCC Chodecz – Molewski Włocławek za przebudowę ul. Barlickiego wraz z budową drogi rowerowej zaproponowało kwotę ponad 27,8 mln zł, przy czym miasto na tę inwestycję planowało wydać 12,1 mln zł. To samo konsorcjum zadanie polegające na przebudowie ulic Ludzi Morza i Ku Morzu oraz budowę obwodnicy Bazy Las wyceniło na ponad 56 mln zł (planowane wydatki Miasta określono na 25,2 mln zł).

Z kolei konsorcjum firm Strabag sp. z o.o. i Strabag Infrastruktura Południe wybudowanie nowego łącznika ul. Barlickiego z drogą krajową nr 3 wraz z budową wiaduktu nad magistralą kolejową wyceniło na kwotę ponad 72 mln zł. Miasto na to zadanie planowało wydać nieco ponad 42 mln zł.

Na jedną z części planowanych robót nie wpłynęła żadna oferta.

W związku z tym oba postępowania zostały unieważnione bez dokonania wyboru wykonawcy i inżyniera kontraktu.

Łącznie w ramach kontraktów składających się na ten projekt ma być wybudowane i zmodernizowane 13 km dróg. Inwestycja została zakwalifikowana na Listę Projektów Zidentyfikowanych Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko i może uzyskać dofinansowanie unijne w kwocie 102 170 tys. zł.

Miasto niebawem ogłosi ponowne przetargi na te zadania.

Zobacz również

Niemcy umieściły Polskę na liście krajów wysokiego ryzyka. Co to oznacza?

Instytut Roberta Kocha ogłosił, że od niedzieli Polska będzie uznawana przez Niemcy za obszar wysokiego …

Jeden komentarz

  1. miasto bogate, niech płaci i niech szybko robią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.