Strona główna / Lokalne / Będą nowe przetargi na budowę dróg do portu

Będą nowe przetargi na budowę dróg do portu

Miasto unieważniło postępowania przetargowe na wybór wykonawcy i inżyniera kontraktu dla zadania pn. „Sprawny i przyjazny środowisku dostęp do infrastruktury portu w Świnoujściu – etap I” oraz „Budowy układu dróg rowerowych w celu umożliwienia dojazdu do węzła przesiadkowego przy ul. Dworcowej/Barlickiego”.

Zarówno w przetargu na wybór wykonawcy jak i inżyniera kontraktu kwoty zaproponowane przez oferentów znacznie przekraczały sumę, jaką miasto zaplanowało wydatkować.

W przetargu na wybór inżyniera kontraktu wpłynęły dwie oferty, na kwoty 6 916 044 zł oraz 7 749 000 zł. Przed otwarciem ofert miasto poinformowało, że na powyższe zadanie planuje wydatkować 4 921 817 zł.

Z kolei w przetargu na wybór wykonawcy także wpłynęły dwie oferty na różne części inwestycji. Konsorcjum firm MCC Chodecz – Molewski Włocławek za przebudowę ul. Barlickiego wraz z budową drogi rowerowej zaproponowało kwotę ponad 27,8 mln zł, przy czym miasto na tę inwestycję planowało wydać 12,1 mln zł. To samo konsorcjum zadanie polegające na przebudowie ulic Ludzi Morza i Ku Morzu oraz budowę obwodnicy Bazy Las wyceniło na ponad 56 mln zł (planowane wydatki Miasta określono na 25,2 mln zł).

Z kolei konsorcjum firm Strabag sp. z o.o. i Strabag Infrastruktura Południe wybudowanie nowego łącznika ul. Barlickiego z drogą krajową nr 3 wraz z budową wiaduktu nad magistralą kolejową wyceniło na kwotę ponad 72 mln zł. Miasto na to zadanie planowało wydać nieco ponad 42 mln zł.

Na jedną z części planowanych robót nie wpłynęła żadna oferta.

W związku z tym oba postępowania zostały unieważnione bez dokonania wyboru wykonawcy i inżyniera kontraktu.

Łącznie w ramach kontraktów składających się na ten projekt ma być wybudowane i zmodernizowane 13 km dróg. Inwestycja została zakwalifikowana na Listę Projektów Zidentyfikowanych Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko i może uzyskać dofinansowanie unijne w kwocie 102 170 tys. zł.

Miasto niebawem ogłosi ponowne przetargi na te zadania.

Zobacz również

Spada liczba zakażonych koronawirusem. Także w Świnoujściu

W Polsce zdiagnozowano ostatniej doby 12 013 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarło 61 osób – …

Jeden komentarz

  1. miasto bogate, niech płaci i niech szybko robią

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.