Strona główna / Lokalne / Policjanci znaleźli narkotyki w kontrolowanym aucie. Kierowca był na haju

Policjanci znaleźli narkotyki w kontrolowanym aucie. Kierowca był na haju

Sąd zastosował tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy wobec mężczyzny, który kierował seatem znajdując się pod wpływem środka odurzającego.

– W godzinach popołudniowych 23 października 2018 r. na ul. Grunwaldzkiej w Świnoujściu funkcjonariusze Policji zatrzymali do kontroli samochód osobowy marki Seat, którym kierował podejrzany. Przeprowadzone podczas kontroli badania wykazały, że mężczyzna kierując samochodem znajdował się pod wpływem środków odurzających w postaci amfetaminy – informuje prokurator Joanna Biranowska-Sochalska.

Ponadto funkcjonariusze podczas kontroli w pojeździe podejrzanego ujawnili narkotyki w postaci amfetaminy o łącznej wadze 5,065 grama, marihuany o wadze 15,303 grama oraz metaamfetaminy o wadze 0,686 grama.

– Dotychczasowe ustalenia wykazały również, iż podejrzany udzielał innej ustalonej osobie marihuanę i amfetaminę, przy czym działał on w celu osiągnięcia korzyści majątkowej – informuje prokurator Joanna Biranowska-Sochalska.

W związku z dokonanymi ustaleniami podejrzany został zatrzymany, a następnie na wniosek prokuratora – tymczasowo aresztowany.

Za zarzucane podejrzanemu czyny m. in. z art. 59 ust. 1 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii grozi kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat.

Zobacz również

Ulica Trentowskiego zamknięta do 11 grudnia

W związku z trwającymi pracami w ramach przebudowy ulicy Trentowskiego w Świnoujściu, przewidywane jest, że …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.