Strona główna / Lokalne / Policjanci znaleźli narkotyki w kontrolowanym aucie. Kierowca był na haju

Policjanci znaleźli narkotyki w kontrolowanym aucie. Kierowca był na haju

Sąd zastosował tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy wobec mężczyzny, który kierował seatem znajdując się pod wpływem środka odurzającego.

– W godzinach popołudniowych 23 października 2018 r. na ul. Grunwaldzkiej w Świnoujściu funkcjonariusze Policji zatrzymali do kontroli samochód osobowy marki Seat, którym kierował podejrzany. Przeprowadzone podczas kontroli badania wykazały, że mężczyzna kierując samochodem znajdował się pod wpływem środków odurzających w postaci amfetaminy – informuje prokurator Joanna Biranowska-Sochalska.

Ponadto funkcjonariusze podczas kontroli w pojeździe podejrzanego ujawnili narkotyki w postaci amfetaminy o łącznej wadze 5,065 grama, marihuany o wadze 15,303 grama oraz metaamfetaminy o wadze 0,686 grama.

– Dotychczasowe ustalenia wykazały również, iż podejrzany udzielał innej ustalonej osobie marihuanę i amfetaminę, przy czym działał on w celu osiągnięcia korzyści majątkowej – informuje prokurator Joanna Biranowska-Sochalska.

W związku z dokonanymi ustaleniami podejrzany został zatrzymany, a następnie na wniosek prokuratora – tymczasowo aresztowany.

Za zarzucane podejrzanemu czyny m. in. z art. 59 ust. 1 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii grozi kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat.

Zobacz również

Tragedia przy ulicy Wojska Polskiego. Nie udało się uratować mężczyzny

Mężczyzna zmarł na chodniku przy ulicy Wojska Polskiego w Świnoujściu. Jak relacjonują świadkowie, nagle osunął …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.