Strona główna / Lokalne / Miasto wybiera wykonawcę Obwodnicy Wschodniej

Miasto wybiera wykonawcę Obwodnicy Wschodniej

Do 26 listopada chętne firmy i konsorcja mogą składać oferty na wybudowanie Obwodnicy Wschodniej. Prawie 1,3-kilometrowa nowa ulica połączy ul. Karsiborską z Daszyńskiego i odciąży z ruchu kołowego centrum miasta.

Inwestycja nosi nazwę “Budowa obwodnicy wschodniej łączącej tereny portowe na wyspie Uznam z drogą krajową nr 93”. Miasto posiada projekt budowy tejże drogi, toteż wybrany w przetargu wykonawca będzie mógł od razu rozpocząć prace budowlane.

Powstaną zarówno zupełnie nowe odcinki dróg, jak i przebudowane zostaną istniejące już ulice wraz z infrastrukturą podziemną, tj. kanalizacją deszczową, kanalizacją grawitacyjną oraz tłoczną, siecią wodociągową, gazową, elektryczną i telekomunikacyjną. Wykonawca wykona nowe nasadzenia drzew i krzewów, zamontuje elementy tzw. małej architektury (ławki, kosze, stojaki, wiaty przystankowe itp.).

Oprócz wybudowania jezdni głównej przebudowane zostaną skrzyżowania z istniejącymi ulicami bocznymi. Powstaną wydzielone zatoki autobusowe i parkingi przylegające do drogi. Wybudowane zostaną nowe chodniki i droga rowerowa.

Termin wykonania inwestycji wynosi 20 miesięcy od dnia przejęcia placu budowy.

Inwestycja uzyskała dofinansowanie Regionalny Program Operacyjny Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020  w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego w kwocie 4,465 mln zł.

Zobacz również

Latarnia Morska. To będzie wyjątkowy weekend

W sobotę i niedzielę 15-16 sierpnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Latarń Morskich. W sobotę ulicami naszego …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.