Strona główna / Lokalne / Niepodległa. Gra miejska w Świnoujściu. Do wygrania nawet 3.000 złotych

Niepodległa. Gra miejska w Świnoujściu. Do wygrania nawet 3.000 złotych

Z okazji 100-lecie odzyskania niepodległości Świnoujska Organizacja Turystyczna i samorząd Świnoujścia zapraszają do aktywnego świętowania pięknej rocznicy i udziału w grze miejskiej. Poznając miasto będzie można przypomnieć sobie najważniejsze wydarzenia związane z odzyskaniem przez Polskę niepodległości i wygrać 3.000 złotych.

Gra rozpocznie się o godzinie 10.00 w sobotę 10 listopada na placu Wolności. Zakończy około 16.00 – wyłonieniem zwycięzców. W 13. miejscach na terenie Świnoujścia staną wolontariusze, którzy przygotowali zadania dla uczestników gry. Zadaniem uczestników będzie odwiedzenie każdego punktu i odpowiedź na przygotowane zagadki.

– W poszczególnych punktach będzie trzeba wykazać się znajomością faktów historycznych związanych z dziejami Polski – mówi Magda Romanowska z biura ŚOT.- Dziś można już zobaczyć trasę gry – na specjalnej stronie pod adresem www.graniepodleglosci.pl – dodaje.

Jak wziąć udział w grze?

Drużyny mogą mieć od 2 do 5 osób. Bezpłatna rejestracja uczestników rozpoczyna się w czwartek i można jej dokonać za pomocą e-maila wysyłając zgłoszenie na adres: sot.swinoujscie@wp.pl lub osobiście – w sobotę od godziny 9:00 do godziny 10:00 na placu Wolności.

Warto dodać, że organizatorzy przygotowali atrakcyjne nagrody. Drużyna, która wygra grę otrzyma książki i czek na sumę 1.500 zł, a wśród wszystkich uczestników zostaną wylosowane książki i trzy bony po 500 zł każdy. Łączna suma nagród wyniesie ponad 3.000 złotych

Start: sobota 10 listopada, 10.00 plac Wolności

Informacje o trasie gry i aplikacja: http://graniepodleglosci.pl

Mapa gry będzie dostępna w piątkowym (9 listopada) wydaniu Kronik Portowych.

Impreza odbywa się w ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Patronat nad wydarzeniem objął Prezydenta Świnoujścia Pan Janusz Żmurkiewicz.

Współorganizatorami imprezy jest Muzeum Obrony Wybrzeża w Świnoujściu, I Liceum Ogólnokształcące im. Mieszka I, Cafe Wieża zlokalizowana w wieży widokowej przy ulicy Piłsudskiego.

Zobacz również

Szpital ma 100 szczepionek dla seniorów. Można się rejestrować

Ważna informacja dla mieszkańców Świnoujścia w wieku 60 lat i starszych! Szpital Miejski im. Jana …

Jeden komentarz

  1. BRAWA dla ŚOT-u, brawa dla pomysłodawców. Doskonała forma nauki historii w postaci zabawy dla całych Rodzin.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.