Strona główna / Lokalne / 60 lat Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego im Marii Konopnickiej [ZDJĘCIA]

60 lat Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego im Marii Konopnickiej [ZDJĘCIA]

Placówka pod różnymi nazwami działa w naszym mieście już od 1958 roku. Obecną obowiązuje od 1984 roku.  Dziś to naprawdę prężna, nowoczesna placówka z przedszkolem, szkołą podstawową i szkołą uczącą zawodu. 

Świnoujski SOSW powstał na bazie Państwowego Zakładu Wychowawczego z Kamienia Pomorskiego. Od 1977 roku nosi imię polskiej poetki i pisarki Marii Konopnickiej.

Obecnie w ośrodku działają przedszkole, szkoła podstawowa, szkoła branżowa oraz przysposabiająca do pracy. Ośrodek jest bardzo dobrze wyposażoną, nowoczesną placówką kształcenia specjalnego. Dysponuje pracowniami salami rehabilitacyjnymi, stołówką i internatem. W pomieszczeniach o wysokim standardzie, dostosowanych do indywidualnych potrzeb rozwojowych i edukacyjnych dzieci i uczniów, prowadzi różne formy zajęć dydaktycznych, przedszkolnych, terapeutycznych, rekreacyjnych, profilaktycznych, psychoedukacyjnych, rewalidacyjnych i sportowych.

– Jubileusz 60-lecia ośrodka, to część historii naszego miasta, część życia dzieci i młodzieży, które tutaj się uczą, mieszkają i zdobywają zawód – mówi dyrektor SOSW Bernardeta Kołdunek. – To także pracownicy, kadra pedagogiczna, dzięki którym nasza placówka jest integralną częścią lokalnego środowiska.

Z okazji jubileuszu byli i obecni pracownicy, nauczyciele ośrodka, rodzice spotkali się na uroczystości w hotelu Interferie Medical Spa. Były wspomnienia, występy dzieci i młodzieży oraz jubileuszowy tort. A prezydent Miasta Janusz Żmurkiewicz przekazał na ręce  dyrektor Barnerdety Kołdunek  czek na 10 tys. złotych.

BIK UM Świnoujście

Zobacz również

Najnowsze dane o zakażeniach wirusem w Świnoujściu

Zachodniopomorski Sanepid poinformował, że na terenie województwa zachodniopomorskiego są kolejne przypadki zakażenia wirusem SARS-CoV-2. · …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.