Strona główna / Kultura / Patriotyczny koncert w sali MDK [ZDJĘCIA]

Patriotyczny koncert w sali MDK [ZDJĘCIA]

W sobotę 10 listopada zorganizowano koncert w wykonaniu Chóru Mieszanego Kantylena oraz solistów Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Gościem specjalnym wydarzenia był znany poznański tenor Bartosz Kuczyk.

Tego samego dnia, w filiach MDK na prawobrzeżu, w Karsiborze i Przytorze, odbyły się spektakle muzyczne. Na scenach pojawili się aktorzy scen krakowskich w programie składającym się z jednej strony z pieśni patriotycznych w nowoczesnych aranżacjach i z opowieści historycznej z drugiej..

Kulminacja obchodów przypada oczywiście na niedzielę 11 listopada. Tego dnia, na pl. Wolności odbędzie się festyn rodzinny. W samo południe, impreza rozpocznie się od wspólnego odśpiewania Hymnu. To część ogólnopolskiej inicjatywy, dzięki której w całym kraju w tym samym czasie zabrzmią słowa Mazurka Dąbrowskiego. W Świnoujściu Hymn zagra Orkiestra Wojskowa Marynarki Wojennej ze Świnoujścia. Później muzycy w mundurach zagrają krótki koncert. Po nich, na scenie pojawi się Chór Kantylena, Chwaty oraz soliści UTW. Artyści – seniorzy, pod kierunkiem Barbary Okoń, zaproszą mieszkańców do wspólnego śpiewania pieśni legionowych i patriotycznych. Występy na scenie zakończy kielecki zespół Tacy Sami, który zagra największe przeboje jednego z najlepszych zespołów rockowych ubiegłego wieku – Lady Pank.

Źródło: MDK

Zobacz również

Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Świnoujściu chwilowo nieczynne

Od 7 grudnia br. Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Świnoujściu jest nieczynne dla zwiedzających z powodu …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.