Strona główna / Lokalne / “Świnoujście na 100- lecie odzyskania niepodległości” w przedszkolu “Pod Żaglami”

“Świnoujście na 100- lecie odzyskania niepodległości” w przedszkolu “Pod Żaglami”

W całym kraju obchodzona jest setna rocznica odzyskania niepodległości. Jest to bardzo ważne i niecodzienne wydarzenie i wszyscy chcemy w szczególny sposób je uczcić. 

Z tej okazji w Przedszkolu Miejskim nr 3 ,, Pod Żaglami” został zorganizowany międzyprzedszkolny konkurs plastyczny ,, Świnoujście na 100- lecie odzyskania niepodległości” adresowany do dzieci świnoujskich przedszkoli. Celem konkursu było m.in. kształtowanie poczucia przynależności społecznej, wspólnoty narodowej oraz postawy patriotycznej rozwijanie i kształtowanie wyobraźni plastycznej i kreatywności dziecka, budzenie zainteresowania różnorodnością technik plastycznych a przede wszystkim uczczenie w naszym mieście 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Na konkurs wpłynęło 37 prac dzieci 5 i 6 – letnich. Rozstrzygnięcie konkursu  i otwarcie wystawy odbyło się bardzo uroczyście w Bibliotece Miejskiej im Stefana Flukowskiego. Na tą uroczystość została zaproszona Naczelnik Wydziału Edukacji Janina Śmiałkowska,  dyrektorzy świnoujskich przedszkoli oraz laureaci konkursu czyli dzieci przedszkolne. Dzieci z grupy „Delfinki” i „Żeglarze”  z przedszkola ,, Pod Żaglami” ubrane w biało czerwone stroje przedstawiły krótką część artystyczną wprowadzając odpowiedni nastrój uroczystości. Po części artystycznej nastąpiło rozdanie nagród,  które ufundował hotel „Trzy Wyspy”. Przedszkola biorące udział w konkursie otrzymały okolicznościowe grawertony ufundowane przez Radę Rodziców przy Przedszkolu Miejskim nr 3. Miłą niespodzianką dla wszystkich był słodki poczęstunek ufundowany przez hotel „Radisson Blu” w Świnoujściu. Wszystkim uczestnikom biorącym udział w konkursie oraz  sponsorom nagród i poczęstunku serdecznie dziękujemy.

Lista nagrodzonych w konkursie:

I miejsce – Ryszard Nowaczyk Przedszkole Miejskie nr 9

II miejsce – Rafał Zając Przedszkole Miejskie nr 3

III miejsce – Oktawia Cyran Przedszkole Miejskie nr 11

Wystawę można oglądać do końca listopada. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do obejrzenia tych wyjątkowych prac zarówno mieszkańców jak  i gości Świnoujścia.

Dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 3 „Pod Żaglami”Wioletta Szłapka oraz organizatorki Wioletta Lipa i Wiesława Bączyk

 

Zobacz również

Od soboty basen znowu działa

Od 22 stycznia otwarta jest  pływalnia w Uznam Arenie przy ulicy Grodzkiej 5. Pływalnia czynna …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.