Strona główna / Lokalne / W Komendzie Portu Wojennego Świnoujście szkolili się żołnierze rezerwy

W Komendzie Portu Wojennego Świnoujście szkolili się żołnierze rezerwy

Po przyjęciu żołnierzy rezerwy do pododdziału szkolnego, w tym umundurowaniu i wyposażeniu w przedmioty niezbędne podczas szkolenia, zostali oni powitani na uroczystej zbiórce przez Zastępcę Komendanta – Szefa Sztabu kmdr por. Albina Sołtykiewicza.

Żołnierze podczas tygodniowych ćwiczeń doskonalili swoje umiejętności strzeleckie, elementy musztry oraz uczestniczyli w szkoleniach specjalistycznych.

W Sali Tradycji KPW Świnoujście, zgodnie z ceremoniałem wojskowym, w obecności pocztu sztandarowego, słowa roty przysięgi wojskowej za kmdr por. Albinem Sołtykiewiczem powtórzyli żołnierze rezerwy zobligowani do tego Ustawą z dnia 3 października 1992 roku zaciągając tym samym uroczyste zobowiązanie wobec państwa i narodu.
W czasie przeznaczonym na szkolenie na okrętach 8. Flotylli Obrony Wybrzeża, żołnierze rezerwy uczestniczyli w rejsie szkoleniowym a po zajęciach służbowych zapoznali się z tradycjami 8. FOW. Uczestniczyli także w zwiedzaniu okrętów Flotylli, gdzie zapoznali się ze specyfiką służby na morzu oraz w ramach zorganizowanych wycieczek poznali ciekawe miejsca miasta Świnoujście.
Ćwiczenia wojskowe zakończyły się uroczystą zbiórką, podczas której Szef Logistyki kmdr por. Artur HAŚCIŁO podziękował za udział w szkoleniu, wręczył wyróżniającym się żołnierzom listy gratulacyjne i życzył szczęśliwych powrotów do rodzin.

Zobacz również

Sport. 180. parkrun. Pobiegli w deszczu

Chwilę temu świętowaliśmy na 179 parkrun Świnoujście imieniny Mikołaja a tu raptownie pojawiła się kolejna …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.