Strona główna / Lokalne / W Komendzie Portu Wojennego Świnoujście szkolili się żołnierze rezerwy

W Komendzie Portu Wojennego Świnoujście szkolili się żołnierze rezerwy

Po przyjęciu żołnierzy rezerwy do pododdziału szkolnego, w tym umundurowaniu i wyposażeniu w przedmioty niezbędne podczas szkolenia, zostali oni powitani na uroczystej zbiórce przez Zastępcę Komendanta – Szefa Sztabu kmdr por. Albina Sołtykiewicza.

Żołnierze podczas tygodniowych ćwiczeń doskonalili swoje umiejętności strzeleckie, elementy musztry oraz uczestniczyli w szkoleniach specjalistycznych.

W Sali Tradycji KPW Świnoujście, zgodnie z ceremoniałem wojskowym, w obecności pocztu sztandarowego, słowa roty przysięgi wojskowej za kmdr por. Albinem Sołtykiewiczem powtórzyli żołnierze rezerwy zobligowani do tego Ustawą z dnia 3 października 1992 roku zaciągając tym samym uroczyste zobowiązanie wobec państwa i narodu.
W czasie przeznaczonym na szkolenie na okrętach 8. Flotylli Obrony Wybrzeża, żołnierze rezerwy uczestniczyli w rejsie szkoleniowym a po zajęciach służbowych zapoznali się z tradycjami 8. FOW. Uczestniczyli także w zwiedzaniu okrętów Flotylli, gdzie zapoznali się ze specyfiką służby na morzu oraz w ramach zorganizowanych wycieczek poznali ciekawe miejsca miasta Świnoujście.
Ćwiczenia wojskowe zakończyły się uroczystą zbiórką, podczas której Szef Logistyki kmdr por. Artur HAŚCIŁO podziękował za udział w szkoleniu, wręczył wyróżniającym się żołnierzom listy gratulacyjne i życzył szczęśliwych powrotów do rodzin.

Zobacz również

To szczytny cel! Szpital wsparł zbiórkę żywności dla seniorów

Pracownicy Szpitala im. Jana Garduły przyłączyli się do akcji zbiórki żywności dla świnoujskich seniorów. Kupili …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.