Strona główna / Lokalne / Inwestycje. Jest przetarg na przygotowanie Centrum Usług MULNIK.

Inwestycje. Jest przetarg na przygotowanie Centrum Usług MULNIK.

Miasto ogłosiło przetarg na rewitalizację terenów powojskowych po przyszłe Centrum Usług MULNIK. Zainteresowani na złożenie oferty mają czas do 3 stycznia 2019 roku.

CU MULNIK to dobre rozwiązanie dla tych, którzy chcą rozpocząć działalność oraz przedsiębiorców, którzy w tej chwili prowadzą niewielkie zakłady usługowo-produkcyjne w centrum Miasta, uciążliwe dla sąsiedztwa. Przeniesienie lub rozpoczęcie działalności na terenie CU Mulnik da im możliwość rozwoju, podniesie konkurencyjność oraz jakość i komfort pracy pracowników. Już dziś terenami w centrum jest zainteresowanych wielu przedsiębiorców. Informacje na ten temat można uzyskać w Wydziale Rozwoju Gospodarczego i Obsługi Inwestorów Urzędu Miasta Świnoujście, tel. 091 327 86 44 oraz 91 327 86 06.

W pierwszym etapie CU MULNIK będzie miało 5,5 ha powierzchni. Teren został podzielony na działki i rozminowany. Kolejny krok to przygotowanie pod działalność, czyli budowa dróg dojazdowych i wewnętrznych, odwodnienia, sieci kanalizacyjnej i wodociągowej, energetycznej, budowa kanałów technologicznych na potrzeby telekomunikacyjne, chodników, zatok postojowych, oświetlenia itd. To będzie zadaniem wykonawcy, który zostanie wyłoniony w ogłoszonym właśnie przetargu.

Koszt inwestycji szacowany jest na 32 mln złotych. Miasto otrzymało 13 mln złotych dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-20.

BIK UM Świnoujście

Zobacz również

ŚOT organizuje bezpłatne spacery z przewodnikami. Pierwszy już w sobotę

Tajemnicze podziemia, które wyglądają tak, jak w 1945 roku. Nabrzeże, przy którym został zbombardowany przez …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.