Strona główna / Lokalne / Jeszcze więcej kontroli prędkości. Policja zapowiada wzmożone działania

Jeszcze więcej kontroli prędkości. Policja zapowiada wzmożone działania

Kolejny raz zachodniopomorscy policjanci przeprowadzą wzmożone działania „Prędkość” na drogach naszego województwa. Z naszych analiz bowiem wynika, że nadmierna prędkość jest wciąż jedną z głównych przyczyn zdarzeń na drogach.

Dzisiaj 16 listopada od godziny 06:00 do godziny 22:00, na drogach województwa zachodniopomorskiego mundurowi przeprowadzą wzmożone kontrole kierujących. Działania mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa i porządku w ruchu drogowym na drogach krajowych i powiatowych. Funkcjonariusze będą egzekwować od kierujących przede wszystkim przestrzeganie ograniczeń prędkości. Pomogą im przy tym urządzenia pomiarowe oraz pojazdy służbowe wyposażone w wideorejestrator. Ponadto policjanci będą sprawdzać stan trzeźwości kierujących a także sposób przewożenia pasażerów.

Z analizy zdarzeń drogowych wynika, że ich główną przyczyną jest nadmierna prędkość.
W trosce o bezpieczeństwo podróżujących policjanci po raz kolejny apelują o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

Kierowco pamiętaj. Na drodze sytuacja może się zmienić bardzo dynamicznie i możesz zostać zmuszony do natychmiastowej reakcji. Nadmierna prędkość może być czynnikiem, który spowoduje, że nie opanujesz w porę prowadzonego pojazdu, co może doprowadzić do tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych.

Pamiętajmy, że na drodze nie jesteśmy sami. Nasze nieodpowiedzialne zachowane, pośpiech czy rozkojarzenie w połączeniu z coraz gorsza aurą może stać się przyczyna wielu niebezpiecznych zdarzeń, które w konsekwencji zaważą na czyimś zdrowiu lub życiu.

Źródło: Zachodniopomorska Policja

Zobacz również

Kto w tym roku jest odpowiedzialny za odśnieżanie ulic i chodników w Świnoujściu?

Po ubiegłorocznej wpadce z firmą ze Stargardu, w tym roku Świnoujścia podpisało umowę z inną …

3 komentarze

  1. pieski już zdrowe ?

  2. A po co?
    już wyzdrowieli?

  3. Yanosik załatwi sprawę, jak zawsze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.