Strona główna / Lokalne / Promenada Zdrowia coraz bliżej końca [ZDJĘCIA]

Promenada Zdrowia coraz bliżej końca [ZDJĘCIA]

Zaczyna się na wysokości ul. Małachowskiego, kończy przy głównym wejściu na plażę od ul. Powstańców Śląskich. Niemal na całej trasie budowanej Promenady Zdrowia pracują ekipy budowlane, by jak najszybciej wykonać zadanie.

Promenada Zdrowia, to docelowo 950 m traktu dla pieszych, toru dla rolkowców i wrotkarzy oraz ścieżki rowerowej. Do tego miejsca odpoczynku (w tym wyposażone w tzw. zacieniacze), stacje rowerowe, barwne ogrody sensoryczne, źródełka wodne, kojące w upalne dni zraszacze, place zabaw, siłownie plenerowe oraz  tysiące nasadzeń: kwiatów, krzewów i drzew.

Budowa rozpoczęła się jeszcze przed wakacjami, ale ze względu na sezon letni wykonawca musiał uwzględniać potrzeby turystów i zapewniać komfortowy dostęp do plaży. Teraz z dnia na dzień widać postępy. Główny trakt promenady już się wije między drzewami. Na większości odcinków to jeszcze tylko goły nasyp, ale jest już sporo metrów wyłożonych płytkami, co pozwala wyobrazić sobie, jak docelowo będzie wyglądać promenada. Obok pojawia się wydzielona część na zieleń i kwiaty, którą wyznacza czarna ziemia układana pod uprawę roślin. Na północ od ścieżki dla pieszych znajdzie się najpierw ścieżka rolkowa, a nieco niżej rowerowa. Ta ostatnia dopiero będzie budowana.

Źródło: UM Świnoujście

Zobacz również

Poczuj wiosnę na zewnątrz i od środka – wybierz pakiet wiosennych badań

Laboratoria Medyczne DIAGNOSTYKA do 10 czerwca 2022 roku zapraszają do skorzystania z pakietów badań w …

5 komentarzy

  1. Ty “turysta” uważaj, bo i ciebie wytną

  2. Już po słownictwie widać, że na 100 procent nie pisał tego prawdziwy turysta. Raczej jakiś przeciwnik prezydenta, który nie może się pogodzić, że przegrał wybory i nie będzie ani radnym, ani prezydentem. ech, szkoda słów

  3. Wycieto co sie da aby powstaly kolejne betonowce dla kogo to ??? Robi sie to od lat !!! Zmiany kounikacyjne fatalne !!! Ludzie odwiedzajacy Swinoujscie sa zszokowani i zniesmaczeni tymi chorymi zmianami !!! Zielen drzewa itd. dbaja o nasze zdrowie i powstaje atmosfera ktora Swinoujscie utracilo !!! Wszystkie te zmiany niestety nie sa pozytywne i nie bedziemy odwiedzac tego miasta drogiego i nie przyjaznego odwiedzajacym je !!!! Ceny szalone nie dla przecietnych ludzi !!!

    • Ty turysta a skąd ty jesteś? Język polski i ortografia to raczej nie są twoje mocne strony, co? hehehe

    • Dawna mieszkanka Swinoujscia

      Popieram wypowiedz Poprzednika! Przyjechalam do Swinoujscia po kilku latach i ogarnelo mnie przerazenie. Cala dzielnica nadmorska ZABETONOWANA! Dlaczego nie budowalo sie w STYLU starych pensjonatow? Zal mi tamtego dawnego miasta…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.