Strona główna / Lokalne / Na tym parkingu już nie zaparkujesz [ZDJĘCIA]

Na tym parkingu już nie zaparkujesz [ZDJĘCIA]

Ogrodzono teren parkingu przy ulicy Legionów w Świnoujściu. Zamknięcie terenu ma związek z przebudową ulicy Wojska Polskiego. Wkrótce powstanie w tym miejscu parking z utwardzoną nawierzchnią, oświetleniem i kanalizacją. Będzie mogło tam zaparkować 180 pojazdów.

Kierowcy jednak wyszli z opresji i zostawiają swoje auta na parkingu zamkniętego niedawno sklepu Intermarche.

Przypomnijmy, ulica Wojska Polskiego przebudowywana jest na odcinku od polsko-niemieckiej granicy do skrzyżowania z ulicą Leśmiana.  Łącznie do przebudowy jest 1600 metrów bieżących.

Oprócz nowej nawierzchni, chodników dla pieszych po obu stronach oraz ścieżki rowerowej, wyremontowane zostaną wszystkie skrzyżowania, wybudowane zostanie sprawne odwodnienie i oświetlenie pasa drogowego.

Na skrzyżowaniu z ulicą 11 Listopada wyznaczone będą dodatkowe pasy skrętu w lewo, o co wnioskowali kierowcy i co zdecydowanie poprawi bezpieczeństwo w tym miejscu. W pasie drogowym, oprócz obecnej zieleni, pojawią się także nowe nasadzenia. Zastąpią drzewa, których usunięcie było konieczne, ze względu na ich kolizję z inwestycją bądź zły stan sanitarny.

Inwestycja nie dotyczy samej ulicy, ale również budowy w sumie trzech parkingów wraz z ich oświetleniem, odwodnieniem oraz dodatkową infrastrukturą, jak chociażby chodnikami, ławkami, koszami na śmieci i zielenią. Pierwszy, większy przy ulicy Legionów. Tylko dla samochodów osobowych będzie tam niemal 180 miejsc (w tym dla niepełnosprawnych), a oprócz tego osobne dla busów (5 miejsc), autobusów (7 miejsc) i stojaki na rowery (48 miejsc).

Drugi to parking przy ulicy Bałtyckiej ze w sumie 108 miejscami parkingowymi, drogami dojazdowymi, chodnikami, także tymi łączącymi go z ulicą Wojska Polskiego.

Przy okazji tej inwestycji wybudowany także nowy parking na 171 miejsc przy ulicy Karsiborskiej. Powstanie w miejscu przyległym do cmentarza komunalnego oraz obwodnicy wschodniej miasta, której budowa ma zakończyć się do 2020 roku. Obwodnica będzie nowym, szybkim połączeniem z ogólnodostępnej przeprawy promowej „Centrum” (a później z tunelu pod Świną) do centrum miasta.

 

Zobacz również

Terminal Promowy Świnoujście jest naszym „oczkiem w głowie”

W portach Szczecin-Świnoujście w 2021 roku spółki przeładunkowe obsłużyły 33,2 mln ton ładunków osiągając tym …

3 komentarze

  1. mam nadzieje że będzie przejście dla pieszych od legionów na 11 listopada żeby nie trzeba było chodzić aż na światła

  2. jak to kierowcy parkują pod byłym sklepem Intermarche?? przecież to własność prywatna

  3. Zamiast zrobić podsypkę z kruszonego tłucznia i by było OK, to znowu zaczynają betonować miasto pod jakiś parking!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.