Strona główna / Lokalne / Trwa policyjna akcja „Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo”

Trwa policyjna akcja „Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo”

Możesz stracić dowód rejestracyjny i na dodatek zapłacisz mandat w wysokości 200 złotych. Policja w całym kraju rozpoczęła akcję „Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo”.

W najbliższe soboty – 24 listopada oraz 1, 8 i 15 grudnia — na niektórych stacjach kontroli pojazdów w całym kraju będzie można za darmo ustawić światła. Mapa z zaznaczonymi na niej punktami znajduje się na stronie internetowej Yanosika, który jest partnerem akcji „Twoje światła, twoje bezpieczeństwo”. Co więcej, kierowcy korzystający z tej aplikacji będą otrzymywać powiadomienia o tym, że jedna z ponad dwustu stacji oferujących darmowe ustawienie świateł jest w pobliżu.

Taryfikator przewiduje mandaty za jazdę z niesprawnym oświetleniem. Jeśli policjant zatrzyma kierowcę w ciągu dnia, wyniesie on 100 zł, jeśli kontrola odbędzie się nocą, mandat to już 200 zł. Policjant odstąpi od nałożenia kary, jeśli kierowca na miejscu usunie usterkę. Nie zawsze jest to jednak łatwe. W przypadku samochodów z lampami ksenonowymi trzeba udać się do serwisu. Nawet w przypadku aut z reflektorami na tradycyjne żarówki operacja nie zawsze skończy się sukcesem. W wielu modelach wymiana tego elementu jest utrudniona, a często niemożliwa bez narzędzi.

To jednak nie koniec. W razie niemożności usunięcia usterki policjant — poza nałożeniem mandatu — może również zatrzymać dowód rejestracyjny. Odkąd nie musimy wozić ze sobą tego dokumentu odbywa się to wirtualnie, poprzez odpowiedni wpis w Centralnej Ewidencji Pojazdów. Kierowcy zaś wręczone zostaje potwierdzenie czynności.

Zobacz również

Umowa podpisana. W czerwcu ruszają prace przy przebudowie ulicy Grunwaldzkiej

Prezydent Miasta Janusz Żmurkiewicz i Prezes Zakładu Wodociągów i Kanalizacji Małgorzata Bogdał podpisali dziś (czwartek …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.