Strona główna / Lokalne / 91 amatorów zdrowego trybu życia na parkrunie

91 amatorów zdrowego trybu życia na parkrunie

124. parkrun w sobotę (24.11.201)  mimo chłodnej aury gościł aż 91 amatorów zdrowego trybu życia i porannego biegania po parku. Aby nikt nie doznał kontuzji podczas wysiłku o profesjonalne rozgrzanie mięśni zawodników zadbała jak zwykle niezawodna Ania Górska.

Po krótkiej, ale intensywnej rozgrzewce zawodnicy przenieśli się na linię startu, gdzie tuż przed startem koordynator Arkadiusz Drzewiecki wręczył Aleksandrze JAWORSKIEJ pamiątkowy dyplom za ukończonych 50 biegów w ramach parkrun. Następnie padł sygnał do startu dla zawodników, którzy wyruszyli w pięciokilometrową trasę po alejkach świnoujskiego Parku Zdrojowego.

Jako że biegi parkrun są biegami z pomiarem czasu, nie mogło tego zabraknąć i u nas na biegu, a to z kolei pozwala na klasyfikację zawodników na mecie. I tak w kategorii pań najwyżej uplasowały się Joanna ZAJĄC, Monika SZYMAŃSKA oraz jej imienniczka Monika MURAWSKA. Wśród panów brylowali na alejkach parku dzisiaj Sylwester SWĘDROWSKI, Robert DERDA oraz Kamil MAZUR. I chociaż w idei parkrunowego biegania nie chodzi o zwycięstwa, serdecznie gratulujemy zarówno tym najlepszym, jak i pozostałym zawodnikom osiągniętych wyników i pokonania swoich słabości i ograniczeń. Dokładne wyniki można śledzić nahttp://www.parkrun.pl/swinoujs…/rezultaty/ostatnierezultaty/


Aby biegi parkrun Świnoujście były bezpieczne, można było policzyć uczestników, nikt się nie zgubił oraz każdy dostał na mecie ciepły napój i coś słodkiego do niego – co sobota pracuje na to cała rzesza wolontariuszy. Dzisiaj było ich 21 plus dzielny pies Daster, za co oczywiście im serdecznie dziękujemy.
Podziękowania składamy także naszym stałym lokalnym partnerom – Hotelowi „Trzy Wyspy”, Uzdrowisku Świnoujście S.A. oraz Stowarzyszeniu Trzeźwościowemu “HOL” za cotygodniowe wsparcie.
A my już myślimy o następnym #125 Parkrunie i tym samym serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych – tych bardziej i tych trochę mniej – do Parku Zdrojowego na pięciokilometrowy bieg po swoje zdrowie, lepsze samopoczucie i solidną paczkę pozytywnych endorfin na cały weekend. Zapraszamy serdecznie.

Zobacz również

Pożar lasu na początku maja został zaprószony przez człowieka

Zniszczeniu uległa powierzchnia ok. 2,4 ha przy samej granicy państwa. Dogaszanie zakończyło się po 6 …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.