Strona główna / Lokalne / Ze ściany poczty w Świnoujściu zniknęło kultowe malowidło

Ze ściany poczty w Świnoujściu zniknęło kultowe malowidło

Przyszedł czas na modernizację głównego urzędu pocztowego przy ulicy Piłsudskiego w Świnoujściu. Modernizacja budzi jednak kontrowersje, bo wraz z modernizacją zniknęło malowidło, które przez kilkadziesiąt ostatnich lat zdobiło ścianę poczty.

Od kilku lat Poczta Polska zmienia wygląd placówek pocztowych w całej Polsce. W Świnoujściu według nowego konceptu zmodernizowano placówkę przy ul Słowackiego. Aktualnie trwa remont wnętrza poczty przy ul. Piłsudskiego.

Foto: Urszula Ptak

Malowidło na ścianie przedstawiało m.in. kulę ziemską, parowiec i żaglowiec – idealnie pasowało do miejsca w którym zostało namalowane. Kilku naszych Czytelników informowało o modernizacji wnętrza sali obsługi klientów i obawiało się, że malowidło zostanie zniszczone.

– Mam nadzieję, że go nie usuną, a najlepiej odnowią – napisał pan Eugeniusz. Najwyraźniej malowidło na ścianie nie pasowało do nowej koncepcji wyglądu poczty. Dzisiaj już go nie ma. Zniknęło za płytami z regipsu.

Kilka dni temu, pani Urszula prawdopodobnie jako ostatnia zrobiła zdjęcie wnętrza z ozdobioną ścianą.

Jak informują pocztowcy, wygląd nowej placówki jest tworzony według standardu obejmującego jednolitą kolorystykę, aranżację, wykończenie i funkcjonalność.

Zobacz również

Ruszyły wakacje! Ratownicy pilnują bezpieczeństwa kąpiących się na świnoujskiej plaży

W piątek na maszt przy bazie ratowników ratownicy wciągnęli Błękitną Flagę, międzynarodowe wyróżnienie, które otrzymały …

Jeden komentarz

  1. 㞢 㐃 㐅 ㄠ ᘝ 〄

    Zniszczą wszystko te niedo&^%$ne jełopy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.