Strona główna / Lokalne / Pomóż uratować święta wielu ludzi! Bank Żywności zapowiada Świąteczną Zbiórkę Żywności w Świnoujściu

Pomóż uratować święta wielu ludzi! Bank Żywności zapowiada Świąteczną Zbiórkę Żywności w Świnoujściu

Federacja Polskich Banków Żywności od ponad 20 lat ratuje święta setek tysięcy osób w Polsce, organizując Świąteczną Zbiórkę Żywności. W tym roku zbiórka odbędzie się 30 listopada i 1 grudnia

Na pomoc czekają samotni rodzice i osoby starsze, osoby zmagające się z chorobami, ludzie, których mimo pracy, nie stać na zakup żywności. Bank Żywności podkreśla, że sytuacje, z którymi zmagają się potrzebujący wynikają z różnych przyczyn, często bardzo trudnych, których nie powinniśmy tak bezrefleksyjnie oceniać, co przychodzi nam niestety coraz łatwiej, siedząc w ciepłym domu z zapełnioną po brzegi lodówką.

W Świnoujściu w imieniu Banku Żywności zbiórkę poprowadzą wolontariusze z Fundacji Motywacja i Działanie w SKLEPIE LIDL przy ulicy Bohaterów Września 41 i wolontariusze z Kościoła Chrześcijan Baptystów w SKLEPIE LIDL przy ulicy 11 listopada.

Jakie produkty można przekazać do Banku Żywności?

Banki Żywności, mając na uwadze potrzeby żywieniowe osób, do których trafia darowana żywność, przyjmują każdy rodzaj artykułów spożywczych w szczególności jednak produkty trwałe np. makarony, ryże, kasze, słodycze, sosy, mąki i oleje.

Zobacz również

Castorama Smart w Świnoujściu już otwarta

13 października o godzinie 8.00 w Świnoujściu otwarta została Castorama Smart. To już 90. sklep …

4 komentarze

  1. zbiórka świąteczna żywności no OK , ale co do Lidla na 11 listopada to przesadzają z dostawami przed 5 rano, budzą okolicznych mieszkańców. Tir się rozładowuje od 4:55 do 5:40 i tak napierdziela paleciak o rampe że bloki się trzęsą nawet ponad 100 metrów dalej, a cisza nocna? jak by nie mogli jakiejś gumy podłożyć na skraju rampy albo wypoziomować naczepę żeby nie było uskoku to by tak nie waliło ! chamstwo w biały dzień a nawet wcześniej bo to jeszcze ciemno jest o 5 rano, masakra! najlepiej żeby dostawa przyjeżdżała trochę później najlepiej po 6 a nie przed 5 gdzie prawie wszyscy chcą jeszcze spać a nie mogą!

    • 㞢 㐃 㐅 ㄠ ᘝ 〄

      Leader Price był tam wcześniej, niż te bloki kartonow-ogipsowe w okolicy, więc jeżeli się tam wprowadzaliście tam do tych nor, to powinniście być świadomi tego, że mogą być tam hałasy.
      To samo się tyczy tych tumanów, którzy budują się przy strzelnicy i maja pretensje do garbatego, że ma proste dzieci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.